Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Peļņā uz ārzemēm galvenokārt vēlas doties vīrieši

Latvijas vidējais darba iespēju meklētājs ārzemēs ir 25 līdz 45 gadus vecs vīrietis ar pamatzināšanām angļu valodā, viņš meklē mazkvalificētu vai vidēji kvalificētu darbu lauksaimniecības, būvniecības, transporta vai kokapstrādes nozarēs.

Par to liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultantu novērojumi, pirmdien vēstī laikraksts «Neatkarīgā».

«Reti kuram nav paņemts kredīts,» darba meklētājus raksturojis darbā iekārtošanas firmas «GP Recruitment» direktors Ginters Puriņš. «Iepriekš vairāk strādājām ar mazkvalificētu darbaspēku, tagad redzam arī speciālistus. Turklāt agrāk aizbraucēji par iespējamo prombūtnes laiku minēja trīs, sešus mēnešus, varbūt gadu, toties tagad jau viņi rēķinās ar diviem trim gadiem,» laikrakstam teicis Puriņš.

Iepriekš par nodarbinātību ārzemēs vairāk tomēr interesējušās sievietes, tagad klientu vīriešu ir gandrīz par trešdaļu vairāk, stāstījusi NVA Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta starptautisko attiecību nodaļas EURES menedžere Žanna Ribakova.

Vakances mazkvalificētos darbos un sezonas darbos aktuālas gan bijušas vienmēr. Otrajā vietā stabili turas lauksaimniecības nozare, pieprasītas ir arī vakances būvniecības nozarē, kā arī vakances apkalpojošajā jomā – restorānos un viesnīcās. Augusi interese par nodarbinātību transportā un tirdzniecībā, kā arī par biroja, izglītības un medicīnas darbinieku vakancēm, raksta «Neatkarīgā».

Tāpat cilvēki interesējas par nodarbinātību ne tikai Eiropas Savienības valstīs, bet arī ASV, Kanādā, Krievijā, arī Austrālijā. «Ap Īriju vairāk bija sacelta ažiotāža un pievērsta īpaša uzmanība. Vienmēr vispopulārākā Latvijas darba meklētājiem ir bijusi Lielbritānija, un es teiktu, ka tur ir lielākais latviešu skaits. Darbaspēka un brīvās personu kustības dati gan ir ļoti grūti identificējami,» «Neatkarīgajai» skaidrojusi EURES menedžere.