Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Soross Latvijai varētu «atmest» pāris miljonus dolāru

Latvija ir viena no 20 Austrumeiropas un Vidusāzijas valstīm, kas pretendē uz finansiālu palīdzību 100 miljonu ASV dolāru apmērā no Džordža Sorosa Ārkārtas palīdzības fonda, kas izveidots, lai mazinātu krīzes sekas Austrumeiropas un Vidusāzijas reģiona valstīs, portālu «Apollo» informēja Sorosa fonda pārstāvji Latvijā.

Soross piešķīris vienreizēju atbalstu 100 miljonu ASV dolāru apmērā valstīm, kuras krīze skārusi vissmagāk. Lēmumu par atbalstāmajām programmām un piešķiramo finanšu apjomu pieņems Atvērtās sabiedrības institūta («Open Society Institute») konsultatīvā padome.

Kopējo finansiālo apmēru atsevišķām valstīm noteiks krīzes apmēri valstī, iedzīvotāju skaits, programmu ilgtspējība arī pēc finansējuma piešķiršanas beigām un tas, kādas ir iespējas šīs programmas saistīt ar citiem finansējuma avotiem un fondiem. Ņemot vērā, ka daudzās valstīs konkrēti risinājumi krīzes seku mazināšanai vajadzīgi tagad un tūlīt, priekšroka tiks dota arī tādiem projektiem, kuru ieviešanu var sākt nekavējoties.

«Džordžs Soross jau līdz šim pastiprināti sekojis līdzi situācijas attīstībai Latvijā un ir labi informēts par to, tāpēc izteicis gatavību sniegt atbalstu krīzes risināšanā. Sorosa fonds Latvija jau iesniedzis programmu pieteikumus Atvērtās sabiedrības institūtam, un pašlaik notiek sarunas par programmu iespējamo ieviešanu Latvijā. Saņemts pirmais apstiprinājums piešķirt finansējumu projektam «Paēdušai Latvijai», ko īsteno «ziedot.lv» sadarbībā ar uzņēmējiem un individuālajiem ziedotājiem. Ja apstiprināto programmu ietvaros būs paredzēti atvērti konkursi, izplatīsim paziņojumus par iespējām organizācijām pieteikties uz finansējumu,» stāsta Sorosa fonda Latvija izpilddirektors Andris Aukmanis.

Uz finansiālo atbalstu no Džordža Sorosa Ārkārtas palīdzības fonda bez Latvijas pretendē šādas valstis: Albānija, Armēnija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Igaunija, Ungārija, Kosova, Kirgizstāna, Lietuva, Maķedonija, Moldova, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Tadžikistāna un Ukraina.