Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Problemātiskie kredīti sasniedz teju 20% no banku kredītportfeļa

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotā informācija liecina, ka tā saukto problemātisko kredītu īpatsvars jūnija beigās sasniedzis 19,7% no kopējā banku kredītportfeļa jeb 3,1 miljardu latu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija portālam «Apollo» pavēstīja, ka marta beigās problemātisko kredītu apjoms bija 14,1% no visu banku kredītportfeļa.

Bankām aktivizējot darbu ar grūtībās nonākušiem klientiem, šādu kredītu apmērs 2009. gada otrajā ceturksnī palielinājies par 36,6%, tostarp juridiskām personām par 35,1% un privātpersonām par 39,4%.

Kopējais problemātisko kredītu skaits 2009. gada otrā ceturkšņa laikā palielinājās par 10,4 tūkstošiem un jūnija beigās sasniedza 49,2 tūkstošus jeb 3,7% no visiem izsniegtajiem kredītiem.

Vidējais viena problemātiskā kredīta apmērs juridiskām personām jūnija beigās sasniedza 369,4 tūkstošus latu, savukārt fiziskām personām — 24,6 tūkstošus latu. Marta beigās attiecīgi 376,4 tūkstoši latu un 22,2 tūkstoši latu.

Lielākā problemātisko kredītu grupa jūnija beigās — 83,6% — bija kredīti, kas nodrošināti ar nekustamo īpašumu.