Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle: SVF Nodomu vēstule pārsteigs sabiedrību

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) līderis Roberts Zīle nepiekrīt Valsts prezidenta Valda Zatlera [s:25985], ka Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) nodomu vēstule nesagādās pārsteigumus sabiedrībai. Viņš ir pārliecināts, ka tādi būs.

Zīle pirmdien pavēstīja, ka viens no pārsteigumiem būs, piemēram, plāns ieviest progresīvo nodokli no 500 latiem. Viņš atzina, ka vēstulē šis nosacījums minēts teorētiski, proti, ja valdība neatradīs līdzekļus citādākos veidos. Tomēr «tēvzemietis» atzina: ja reiz šāds nosacījums vēstulē iekļauts, SVF, visticamāk, uzskata, ka Latvijai to nāksies veikt.

Zīle uzsvēra, ka viņam progresīvais ienākumu nodoklis no 500 latiem nav pieņemams. «500 lati ir nepieņemami zems slieksnis,» teica Zīle. Viņu arī neapmierina tas, ka vēstulē nav pievērsts pietiekami daudz uzmanības banku sektora un privātā parāda jomai. Zīle teica, ka komercbankām krīzes situācijā būtu jāuzņemas zināma solidaritāte.

Viņš arī asi krizēja SVF Nodomu vēstules saskaņošanas procedūru. Viņu arī neapmierināja tas, ka dokuments ir tikai angļu valodā. Pēc «tēvzemieša» domām, tas ir necienīgi. Tomēr TB/LNNK līderis šo dokumentu ir parakstījis.

To, ka dokuments bijis tikai angļu valodā, kritizēja arī partijas «Pilsoniskā savienība» Saeimas frakcijas vadītāja Anna Seile.