Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpils NMP stacija pārtrauc luksusa auto iepirkumu

Daugavpils Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacija (NMPS) pārtraukusi luksusa klases automašīnas iepirkuma procedūru, aģentūru LETA informēja medicīnas iestādē.

Iepirkuma procedūra pārtraukta sakarā ar tajā konstatētajiem trūkumiem - amatpersonas, kas izstrādājušas iegādājamā auto tehnisko specifikāciju, kļūdas dēļ iekļāvušas tajā nepamatotus kritērijus. Daļu vainas notikušajā uzņēmusies arī uzņēmuma vadība, kas nav pienācīgi izkontrolējusi iepirkuma procedūru.

Iegādājamā automašīna bijusi paredzēta dažādām tehniskām vajadzībām. Līdz šim minētajām vajadzībām ticis izmantots 1989.gada izlaiduma «Žigulis».

Automašīnu bijis plānots iegādāties par līdzekļiem, ko Daugavpils Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacija nopelnījusi, sniedzot maksas pakalpojumus, apkalpojot dažādus sporta, kultūras un citus masu pasākumus.

Jau ziņots, ka izsludinātajā cenu aptaujā bijis norādīts, ka vieglajai automašīnai jābūt ar perlamutra virsbūves krāsojumu, ādas sēdekļu un stūres apdari, īpašām spuldzēm un lukturiem, stāvvietā novietošanas sensoriem un apsildāmiem sēdekļiem. Auto tirgotāji lēš, ka šādām prasībām atbilstoša automašīna var maksāt ne lētāk kā 25 000 latu.

Kā ziņots, veselības ministrei Baibai Rozentālei līdz šodienas plkst.14 bija jāiesniedz premjeram Valdim Dombrovskim (JL) detalizēta informācija par veselības jomas finansējuma sadalījumu mēnešu griezumā 2008.gadā, 2009.gada pirmajā un otrajā pusgadā.

Turklāt vēl vienā rezolūcijā Dombrovskis piektdien lūdza veselības ministri «nekavējoties sniegt paskaidrojumu» par vieglās pasažieru automašīnas iegādi Daugavpils Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijas (NMPS) vajadzībām. Izsludinātajā iepirkuma konkursā izvirzītas tādas ikdienas darbam diezin vai nepieciešamas prasības spēkrata aprīkojumam kā, piemēram, gaismas diožu lampas un apsildāmi ādas sēdekļi, kā arī noteikts, ka automašīnai jābūt perlamutra virsbūves krāsojumam, stūres apdarei un stāvvietā novietošanas sensoriem.

Šāda automašīna varētu izmaksāt pat vairāk nekā 25 000 latu.

Ministre skaidrojusi, ka Daugavpils NMPS izsludināto cenu aptauju par automašīnas iepirkumu Veselības ministrija (VM) nevar ietekmēt, jo tas ir pašvaldību iepirkums.

Rozentāle uzsver, ka šī brīža situācijā, kad veselības aprūpes nodrošināšanai trūkst līdzekļu, atļauties izsludināt cenu aptauju par greznu auto ir absolūti nepieņemami. Pēc viņas teiktā, tiks pieprasīts skaidrojums no Daugavpils pašvaldības neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijas vadības, tomēr ministrei nav nepieciešamo pilnvaru, lai ietekmētu pašvaldības uzņēmumus un to, kā tajos izlieto pašu nopelnīto naudu.

Kā vienīgo risinājumu un izeju no šādām situācijām arī nākotnē Rozentāle uzskata ātrāku vienotā valsts dienesta izveidošanu un neatliekamās medicīniskās palīdzības funkciju pārņemšanu no pašvaldībām.