Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas pensionāri ir otrie nabadzīgākie Eiropas Savienībā

Latvijā zem nabadzības sliekšņa dzīvo 33% pensionāru, kas vecāki par 65 gadiem, un mūsu valstī nabadzībā dzīvojošu pensionāru īpatsvars ir otrais lielākais Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja «Eurostat» apkopotie dati.

Tikpat liels kā Latvijā trūkumā dzīvojošu pensionāru īpatsvars ir arī Igaunijā, bet vislielākais tādu pensionāru īpatsvars, kuri dzīvo zem nabadzības sliekšņa, ir Kiprā (51%). Lietuvā trūkumā dzīvo 30% no cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem.

Vismazākais nabadzīgu pensionāru īpatsvars ir Čehijā (5%), Ungārijā (6%), Luksemburgā (7%), kā arī Polijā un Slovākijā (8% abās valstīs).

Arī Bulgārijā un Rumānijā, kas kopumā ir nabadzīgākas valstis par Latviju, trūkumā dzīvojošu pensionāru īpatsvars ir mazāks nekā mūsu valstī, veidojot attiecīgi 18% un 31%.

Eiropas Savienībā zem nabadzības sliekšņa dzīvo vidēji 19% pensionāru.

«Eurostat» dati ir apkopoti par 2007.gadu.

Tie arī ļauj secināt, ka Latvijā nabadzīgu pensionāru īpatsvars pieaug, jo vēl 2006.gadā mūsu valstī trūkumā dzīvoja mazāk jeb 30% un 2005.gadā - 21% pensionāru.

Uzskata, ka cilvēks dzīvo zem nabadzības sliekšņa, ja viņa ienākumi ir mazāki par 60% no vidējiem ienākumiem attiecīgajā valstī.