Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā slēgs trīs sporta skolas

Lai nodrošinātu efektīvu sporta politikas īstenošanu, Rīgā plānots slēgt trīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošas sporta skolas, portālu «Apollo» informēja ministrijā.
Par Rīgas specializētās peldēšanas skolas, Sporta pārvaldes specializētās tenisa skolas un Sporta pārvaldes specializētās vingrošanas skolas slēgšanu otrdien atbalstīja Ministru kabinets.

Šīs skolas slēgs jau ar šā gada 1. septembri.

IZM, veicot padotībā esošo sporta skolu funkciju un uzdevumu analīzi, secināja, ka Rīgas specializētās peldēšanas skolas, Sporta pārvaldes specializētās tenisa skolas un Sporta pārvaldes specializētās vingrošanas skolas audzēkņi pārsvarā ir Rīgas pilsētas pašvaldības iedzīvotāju bērni un Rīgas pilsētas teritorijā jau ir līdzīga profila Rīgas pilsētas pašvaldības dibinātas sporta skolas (piemēram, Rīgas vingrošanas skola, Bērnu un jauniešu sporta centrs «Daugavas sporta nams»), kurās jau šobrīd tiek īstenotas tādas pašas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas.

Ministrija norāda, ka likvidējamo sporta skolu audzēkņiem būs iespējas turpināt sporta nodarbības vai nu iepriekšminētajās vai arī citās Rīgas pilsētas pašvaldības dibinātajās sporta skolās. Papildus minētajam, šobrīd IZM padotībā esošajā valsts aģentūrā «Nacionālais olimpiskais sporta metodiskais centrs» ir tenisa, peldēšanas un sporta vingrošanas nodaļas, kur turpmāk papildus tiks atbalstīti likvidējamo sporta skolu īstenotie sporta veidi.

Sporta skolu likvidācijas rezultātā šogad plānots ieekonomēt 12 846 latus, kuri tiks novirzīti IZM budžeta apakšprogrammā 09.13.00 „Sporta administrēšana un sagatavošanas centri” pārējo no valsts budžeta finansēto valsts sporta iestāžu darbības nodrošināšanai.

IZM sadarbībā ar sociālajiem partneriem turpina darbu arī pie pārējo IZM padotībā esošo valsts sporta iestāžu funkciju un uzdevumu analīzes un tuvākajā laikā tiks sagatavoti un izskatīšanai MK iesniegti tiesību aktu projekti, paredzot šo iestāžu optimizāciju.