Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība nolemj likvidēt trīs sporta skolas

Šodien valdība nolēma līdz šīgada 1. septembrim likvidēt trīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošās sporta skolas - IZM Rīgas specializēto peldēšanas skolu, IZM Sporta pārvaldes specializēto tenisa skolu un IZM Sporta pārvaldes specializēto vingrošanas skolu.

Minētās skolas nolemts likvidēt līdzekļu taupīšanas nolūkos, jo IZM secinājusi, ka to audzēkņi pārsvarā ir Rīgas pilsētas pašvaldības iedzīvotāju bērni un galvaspilsētas teritorijā jau ir līdzīga profila Rīgas pilsētas pašvaldības dibinātas profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes, piemēram, Rīgas vingrošanas skola, bērnu un jauniešu sporta centrs «Daugavas sporta nams». Tajās jau šobrīd tiek īstenotas tādas pašas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas, kādas īsteno atsevišķas no likvidējamām skolām, norāda IZM.

Līdz ar to likvidējamo skolu audzēkņiem būs iespējas turpināt sporta nodarbības vai nu iepriekš minētajās Rīgas pilsētas pašvaldības dibinātas profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs, vai arī kādās citās Rīgas pilsētas pašvaldības dibinātas profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes, kurās īsteno tādas pašas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas, kādas īsteno atsevišķas no likvidējamām skolām.

Turklāt, kā norāda ministrija, jau šobrīd tenisa, peldēšanas un sporta vingrošanas nodaļas darbojas arī valsts aģentūrā «Nacionālais olimpiskais sporta metodiskais centrs», kur minētie sporta veidi tiks atbalstīti skolu likvidācijas rezultātā.

Turklāt, ņemot vērā to, ka valsts budžeta līdzekļi sporta administrēšanas un sagatavošanas centriem samazināti par 20%, pedagogu darba samaksai paredzētie līdzekļi samazināti par 25%, bet pārējie izdevumi - par 40%, šīs skolas nevarēs pastāvēt un pilnvērtīgi nodrošināt profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu īstenošanu.

Saskaņā ar IZM datiem Rīgas specializētajā peldēšanas skolā mācās 137 audzēkņi, bet Sporta pārvaldes specializētās tenisa skolā - 224 audzēkņi. Savukārt Sporta pārvaldes specializēto vingrošanas skolu apmeklē 151 audzēknis.