Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Skaidrība par izdevumu samazinājumu būs septembrī

Skaidrība par to, vai izdosies nodrošināt pietiekamu budžeta deficīta samazinājumu, lai izvairītos no nodokļu palielināšanas, būs septembrī, šodien žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Taujāts, kad varētu būt skaidrība, vai valdībai nāksies izšķirties par pievienotās vērtības nodokļa palielināšanu un progresīvā nodokļa ieviešanu, valdības vadītājs uzsvēra, ka "to mēs zināsim atbilstoši budžeta sagatavošanas grafikam, kas paredz to iesniegt Saeimā 1.oktobrī".

Kā uzsvēra premjers, budžeta izdevumu samazināšanas priekšlikumi tikšot apkopoti līdz augusta beigām un pēc tam arī varētu būt skaidrība, vai valdībai izdosies veikt nepieciešamo budžeta deficīta samazinājumu un izvairīties no nodokļu palielināšanas.

Dombrovskis arī norādīja, ka jau tagad var prognozēt, ka nodokļu ieņēmumi līdz gada beigām atpaliks no budžeta grozījumos plānotajiem apjomiem, kas neizbēgami palielinās budžeta deficītu.

Tāpat ir jārēķinās, ka nākamā gada valsts budžeta ieņēmumi būs mazāki nekā šogad, jo ekonomikas lejupslīde tiek prognozēta vēl par 4% un tikai gada pēdējos mēnešos tiek prognozēta zināma izaugsme, norādīja premjers.

Jau ziņots, ka arī nākamā gada valsts budžetā valdība starptautiskajiem aizdevējiem ir apsolījusi veikt samazinājumu par 500 miljoniem latu.