Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Japānas autobūves kompānijas pirmajā pusgadā ievērojami samazinājušas ražošanas apjomu

Japānas lielākās autobūves kompānijas «Toyota Motor Corp.», «Honda Motor Co.» un «Nissan Motor Co.» otrdien paziņoja, ka pieprasījuma krituma dēļ tās ievērojami samazinājušas automašīnu ražošanas apjomu pasaulē. Pasaulē lielākais autoražotājs «Toyota» automašīnu ražošanu šā gada pirmajos sešos mēnešos samazinājis par 43,1% - līdz 2 539 673 vienībām. «Nissan» pusgadā saražoja 1 099 760 automašīnas, kas ir par 40% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Savukārt «Honda» ražošanas apjoms sarucis par 33,7%, veidojot 1 317 309 vienības.

Japānas autoražotāji globālās ekonomikas krīzes laikā jau vairākkārt ir pārtraukuši rūpnīcu darbību un likvidējuši tūkstošiem darba vietu. Tajā pašā laikā «Toyota» automašīnu pārdošanas apjoms Japānā krities par 26,6% - līdz 593 173 vienībām. Toties «Nissan» pārdošanas apjoms šajā periodā veidoja 291 990 vienības, kas ir par 25% mazāk nekā pērn.

«Toyota» otrdien arī paziņoja, ka plāno izveidot divas jaunas mārketinga kompānijas, tādējādi cenšoties veicināt automašīnu pārdošanas apjoma palielināšanos.

Autoražotāji arī cer, ka ekonomisko automašīnu popularitāte, kuru veicina valdību ieviestie nodokļu atvieglojumi, palīdzēs atdzīvināt grūtībās nonākušo automašīnu tirgu.