Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji par svarīgāko uzskata bezdarba problēmu risināšanu

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka Latvijā pašreizējos ekonomiskajos apstākļos kā prioritātei jābūt bezdarba problēmu risināšanai, liecina «DnB NORD Latvijas barometra» pētījuma rezultāti.

Bezdarba problēmu risināšanu  kā galveno minējuši 56% aptaujātie, bet 53% par svarīgu uzskata pensiju un pabalstu maksāšanu, savukārt 435 ir pārliecināti, ka nepieciešams regulēt ekonomiskās situācijas vienmērīgu attīstību. Tik pat daudz cilvēku uzskata, ka nepieciešams nodrošināt veselības aprūpi.

Krietni vien mazāk ir tādu (24%), kuri kā galveno uzdevumu min izglītības iegūšanas iespēju nodrošināšanu, bet vēl mazāk - 14% - domā, ka svarīgākais ir nodrošināt iekšējo drošību un kārtību.

Pavisam maz ir to iedzīvotāju, kuri uzskata, ka šobrīd svarīgi būtu nodrošināt sabiedrisko transportu, uzturēt ceļus un nodrošināt valsts ārējo aizsardzību -tā uzskata 4% respondentu. Savukārt 3% svarīga šķiet pozitīva Latvijas tēla veidošana ārvalstīs.

Līdzīgi kā maijā arī jūnijā vairākums iedzīvotāju (55%) savas ģimenes finansiālo stāvokli raksturoja kā kopumā sliktu, turklāt ir pieaudzis atbildes «ļoti slikts» minēšanas biežums: ja maijā to atzīmēja 16%, tad jūnijā – 20%. Savukārt pozitīvi noskaņoto iedzīvotāju īpatsvars nav būtiski mainījies – viedokli, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir labs, pauda 5% iedzīvotāju (maijā: 4%).

Kritiskāks kļuvis iedzīvotāju vērtējums tam, kāds būs viņu ģimenes materiālais stāvoklis pēc gada: ja maijā 33% uzskatīja, ka tas būs pasliktinājies, tad jūnijā to norādīja gandrīz puse iedzīvotāju (48%).