Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zagļi veikalos arvien vairāk iecienījuši lasi, ikrus un jēlu gaļu

Veikalos arvien vairāk tiek zagtas mantas — gan pārtikas preces, gan saimniecības preces, gan kosmētika un apģērbi, taču apsardzes kompānija «G4S Latvia» novērojusi, ka garnadži pēdējā laikā arvien vairāk iecienījuši fasētus produktus, tostarp lasi un ikrus, kā arī svaigu gaļu.

Apsardzes kompānijas novērojumi liecina, ka zādzības mēģinājumu laikā aizturēto preču summas atkarīgas no tirdzniecības vietas specifikas, atrašanās vietas. Vidējā amplitūda ir, sākot no diviem līdz simts latiem, taču atsevišķos gadījumos «zagto preču groza» lielums ir krietni virs vidējā.

Fiksēts gadījums, kad kāda persona mēģinājusi no veikala iznest kosmētiku 470 latu vērtībā. Par vērienīgu summu — 300 latiem — bijis mēģinājums nozagt pārtiku. Savukārt pēdējo mēnešu laikā fiksēts mēģinājums no veikala iznest apģērbu, kopējai preču summai veidojot 250 latus.

Šā gada pirmajos mēnešos valstī par likumpārkāpumiem aizturēto un Valsts policijai nodoto personu skaits, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, pieaudzis par aptuveni 29%, liecina «G4S Latvia» jaunākie statistikas dati.

Savukārt zādzību un preču bojāšanas mēģinājumi šogad konstatēti par 25% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn.

Kopumā likumpārkāpumu un par to pastrādāšanu aizturēto personu skaitam ir tendence palielināties ne vien galvaspilsētā, bet arī reģionu centros, lielākajās Latvijas pilsētās.