Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK sāk izmeklēšanu par Latvijas sniegto atbalstu Parex bankai

Eiropas Komisija (EK) saskaņā ar EK līguma noteikumiem par valsts atbalstu sākusi padziļinātu izmeklēšanu par atbalsta pasākumiem Parex bankai. Šis ir pirmais solis, lai ciešā sadarbībā ar Latvijas iestādēm rastu dzīvotspējīgu ilgtermiņa risinājumu šai bankai, portālam «Apollo» pavēstīja EK pārstāvniecība Latvijā.

«Komisijai jāveic padziļināta izmeklēšana par atbalsta pasākumu paketi Parex bankai, lai noteiktu, vai papildus tai izstrādāts reālistisks projekts, lai atrisinātu problēmas, kuru dēļ izveidojusies pašreizējā situācija. Tādējādi mēs nodrošinām juridisko noteiktību visiem iesaistītajiem dalībniekiem un dodam iespēju ieinteresētajām trešām personām paust savu viedokli,» norāda konkurences komisāre Nēlī Krusa.

EK 2008. gada 24. novembrī apstiprināja glābšanas atbalstu Parex bankai likviditātes atbalsta, valsts garantiju un rekapitalizācijas pasākumu veidā. EK 2009. gada 11. maijā apstiprināja grozījumus rekapitalizācijas pasākumā, kas ļāva Latvijai iegādāties no jauna emitētas parastās akcijas un saņemt subordinētu aizdevumu, lai nostiprinātu bankas kapitāla bāzi.

Atbilstoši EK lēmumam par glābšanas atbalstu Latvija 2009. gada 11. maijā paziņoja par pārstrukturēšanas plānu Parex bankai. Plānā paredzēts īstenot jaunu uzņēmējdarbības stratēģiju, kā arī vairākus pārstrukturēšanas atbalsta pasākumus, kas ietver likviditātes atbalstu, valsts garantiju termiņa pagarinājumu, iespējamas jaunas valsts garantijas, lai nodrošinātu bankai turpmāku finansējumu, un kapitāla ieguldījumus.

Ar EK 2008. gada 24. novembra, 2009. gada 11. februāra un 2009. gada 11. maija lēmumu tika apstiprināti glābšanas pasākumi Parex bankai valsts garantiju, likviditātes atbalsta un rekapitalizācijas pasākumu veidā. 2009. gada 11. maijā tika iesniegts Parex bankas pārstrukturēšanas plāns.

EK pētīs, vai šis pārstrukturēšanas plāns ļaus Parex bankai atgūt ilgtermiņa dzīvotspēju, vienlaikus izvairoties no nevēlamiem konkurences izkropļojumiem.

Izmeklēšanas sākšana ir parasta parādība valsts intervences gadījumā banku nozarē. Tā nodrošina juridisko noteiktību attiecīgajiem tirgus dalībniekiem un dod iespēju ieinteresētajām personām iesniegt piezīmes par ierosināto pasākumu. Tā neietekmē procedūras iznākumu, norāda EK.