Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NHL vadība dod Reinsdorfam «zaļo gaismu» «Coyotes» iegādei

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vadība devusi savu piekrišanu Džerija Reinsdorfa pieteikumam pārņemt savā īpašumā bankrotējušo klubu Fīniksas «Coyotes», vienbalsīgi noraidot otra lielākā pretendenta Džima Balsilija izteikto piedāvājumu.

Jaunos kluba īpašniekus gan noteiks nevis līgas vadība, bet ASV tiesu instances, kuras izskata bankrota procesu, tādēļ NHL valdes atzinumam ir tikai ieteikuma raksturs. Tomēr šim ieteikumam, visticamāk, būs liela nozīme loģistikas magnātam Džerijam Moijesam līdz šim piederējušā «Coyotes» kluba jauno īpašnieku izvēlē.

Šonedēļ Čikāgā notika NHL valdes sapulce, kuras laikā tika izvērtēti trīs investīciju grupu pieteikumi - Reinsdorfa un Balsilija vadīto grupu, kā arī vēl viena konsorcija kanādiešu uzņēmēja Entonija Leblanka vadībā. Leblanka grupas pieteikums tika atzīts par «nepilnīgu», bet Balsilija piedāvājums tika vienbalsīgi noraidīts.

Investoru grupa Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Čikāgas «Bulls» un Beisbola augstākās līgas (MLB) komandas Čikāgas «White Sox» īpašnieka Reinsdorfa vadībā bija vienīgie pretendenti uz «Coyotes» iegādi, kuri saņēma līgas apstiprinājumu. Kā pastāstīja NHL komisārs Gerijs Betmens, arī šis lēmums bija vienbalsīgs.

Kā ziņots, Reinsdorfa grupas piedāvātā cena par Fīniksas kluba iegādi ir 148 miljoni ASV dolāru ar nosacījumu, ka komanda paliks Arizonas štatā. Bet Balsilijs par «Coyotes» klubu piedāvā 212,5 miljonus dolāru, bet viņš vēlas komandu pārcelt uz Hamiltonas pilsētu Ontārio štatā Kanādā.

«Mūsu pieņemtajam lēmumam nav pilnīgi nekāda sakara ar kluba pārvietošanas jautājumu,» uzsvēra Betmens. «Vērā tika ņemta tikai kandidātu atbilstība. Atbilstoši NHL konstitūcijai mums jāizvēlas klubam tādi īpašnieki, kuri būtu ne vien finansiāli spēcīgi, bet arī ar atbilstošām rakstura īpašībām, lai uzņemtos šo pienākumu.»

«Ņemot vērā Reinsdorfa kunga kā vēl divu panākumiem bagātu sporta klubu īpašnieka pieredzi un reputāciju, nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka tieši viņa kandidatūra tiek uzskatīta par atbilstošāko,» piebilda Betmens.