Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas Avīzi» pirmdienās varētu vairs neizdot

Laikraksta «Latvijas Avīze» vadība apsver iespēju laikrakstu vairs pirmdienās neizdot, aģentūrai LETA apstiprināja AS «Lauku Avīze» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rumka.

Viņa gan uzsver, ka gala lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts un, ja laikrakstu pārstās izdot pirmdienās, lasītāji tiks laicīgi par to informēti.

Tikmēr Latvijas Pasta abonēšanas sistēmā publicētā informācija liecina, ka laikraksta izdošanu pirmdienās plānots pārtraukt jau ar pirmdienu, 3.augustu. «Latvijas Avīzes» pārstāve šo faktu gan atteicās komentēt.

LETA jau jūnija beigās ziņoja, ka vairāki preses izdevēji plāno samazināt preses izdevumu iznākšanas biežumu.

Piemēram, ja laikraksts līdz šim ir iznācis sešas reizes nedēļā, vairāki izdevēji apsver to turpmāk izdot piecas reizes nedēļā, bet reģionu laikrakstu izdevēji - vēl retāk. Pāreja uz piegādi piecas dienas nedēļā ievērojami samazinātu arī Latvijas Pasta (LP) izmaksas. Lai realizētu šo ieceri, jāveic grozījumi Ministru kabineta noteikumos un citos normatīvajos aktos.

Tomēr, lai kādi arī būtu katra atsevišķa preses izdevēja apsvērumi, LP uzsver, ka pašreiz nekādi lēmumi vēl nav pieņemti un lēmumi par preses izdevumu izdošanas biežumu ir katra paša izdevēja kompetencē.

Toreiz izdevniecības «Lauku Avīze» valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns pauda pārliecību, ka pašreizējā krīzes situācijā nav citas izejas kā pāriet uz piecu dienu piegādi nedēļā. «Krīzes apstākļos gan izdevējiem, gan pastam tas ir pat nepieciešams,» viņš uzsvēra.

«Lauku Avīze» valdes priekšsēdētājs atzina, ka ieņēmumi no reklāmas ir samazinājušiem par vairāk nekā 50%, līdz ar to nav citas izejas kā izdot laikrakstu mazāk dienas. Cits risinājums ir palielināt cenu, tomēr šāda iespēja netiek apsvērta.

Serdāns norādīja, ka lēmums, kurā dienā pārtraukt piegādes, vēl jāizdiskutē. Tā varētu būt gan pirmdiena, gan arī sestdiena.