Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rogozins: Baltijas valstis nekad nepieļaus Krievijas iestāšanos NATO

Tādas NATO dalībvalstis kā Latvija, Lietuva un Igaunija nekad nepieļaus Krievijas iestāšanos Ziemeļatlantijas aliansē, ceturtdien paziņoja Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO Dmitrijs Rogozins.

Intervijā radiostacijai «Russkaja služba novostei» (RSN) Rogozins norādīja, ka Baltijas valstis, «kuras gāž mūsu pieminekļus, kas veltīti Lielajā Tēvijas karā kritušajiem un pasaules atbrīvotājiem no nacisma», nekad neļaus Krievijai kļūt par NATO dalībvalsti.

«Vai gan viņi balsos par to, lai mēs iestātos NATO, kurā viņi paši iestājās, lai no mums paslēptos?» sacīja Rogozins.

Krievijas pastāvīgā pārstāvja komentāri izskanēja saistībā ar ASV valsts sekretāra vietnieka Filipa Gordona izteikumiem, kurš, uzstājoties ASV Kongresā, bija pieļāvis iespēju, ka Krievija varētu kļūt par alianses dalībvalsti.

Rogozins paziņoja, ka pret šādiem paziņojumiem nav jāizturas nopietni: «Tās visas lielākoties ir intrigas. Es nespēju pret to izturēties nopietni.«

«Izlasiet tekstu. Gordons teica: «Ja NATO būs vienprātība, [Krievija tajā varēs iestāties],» bet šādas vienprātības nekad nebūs,» viņš uzsvēra.

Rogozins atgādināja, ka 50.gados Padomju Savienība apsvērusi iespēju iestāties NATO, taču šo Maskavas iniciatīvu Rietumvalstis noraidījušas.

«Kad Padomju Savienība sabruka, atkal bija iespēja pārformatēties, kļūt par vienotu paneiropeisku drošības sistēmu. Bet [Rietumi] atkal negribēja,» viņš klāstīja.