Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jēkabsone-Žogota apgūst WNBA basketbola īpatnības

Latvijas izlases basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota ar katru spēli arvien veiksmīgāk sevi apliecina Sieviešu Nacionālajā Basketbola asociācijā (WNBA).

«Connecticut Day»

Jēkabsonei-Žogotai ASV bijis jāpierod gan pie jaunajām komandas biedrenēm un basketbola stila, gan pie pārtikas. Tomēr ir arī daudz patīkamu pārmaiņu, jo par treniņu ekipējuma vai spēļu formu mazgāšanu vairs nav jāuztraucas.

«Tu vienkārši atnāc uz treniņu un viss nepieciešamais priekš tevis ir sagatavots. Tev tikai jāierodas laicīgi. Tas ir jauks pārsteigums,» secina Anete.

Jēkabsones-Žogotas komandas biedrene Konektikutas «Sun» rindās Ašja Džounsa, pret kuru latviešu basketboliste spēlēja Krievijas Superlīgā, atzīst, ka vienmēr ir grūti doties spēlēt pāri okeānam. «Kad viņa spēlēja Krievijā, tas bija tuvu mājām. Taču tagad viņa ir ļoti tālu no dzimtenes un pie tā nav viegli pierast,» norāda Džounsa.

Lai gan 2007. gada Eiropas labākā basketboliste Vecajā kontinentā bija izpelnījusies izcilas snaiperes reputāciju, pirmajās sešās WNBA spēlēs Anete aizmeta garām 18 no 24 metieniem.

«Pa grozu daudz nemetu, jo daudz lūkojos apkārt un biju apjukusi,» neslēpj Jēkabsone-Žogota. «Nevarēju atrast savu vietu laukumā.»

«Viņai bija jāiemācās citādāks spēles stils,» par pirmajiem Anetes mačiem izsakās «Sun» treneris Maiks Tibo. «Bija jāiemācās spēlēt bez bumbas. Jātiek galā ar skumjām pēc mājām. Pirmajā reizē pie tā ir grūti pierast.»

Anete bija rezultatīvākā savā komandā ar 15 punktiem

«Connecticut Day» basketbola apskatnieks Neds Grifins īpaši izceļ Jēkabsones-Žogotas piespēļu prasmi. «Viņa pārredz laukumu un jūt, kur būs viņas komandas biedrenes. Un ātrums, ar kādu piespēle tiek izdarīta ir apbrīnojams. Viņa tikko ir pabeigusi driblēt, kad jau seko piespēle.»

Jautāta par to, vai Džounsa kādreiz ir spēlējusi kopā ar basketbolisti, kurai ir tik zibenīgas piespēles, amerikāniete nekavējoties atbild: «Nekad. Turklāt arī metiens ir tikpat ātrs. Viņa ātri pieņem lēmumus un parasti tie ir pareizi. Kad viņa iespēlēs, tad būs liels palīgs mūsu komandai.»

Anete tikai pasmaida, kad viņai tiek izteikti komplimenti par teicamajām piespēlēm. «Tiešām? Nu tad tagad jūs mani atcerēsieties.»