Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rallijs «Kurzeme 2009» – trīs čempionātu posmi vienlaikus

Tieši mēnesis atlicis līdz augusta pēdējās dienās, 29. un 30.datumā, Liepājā un Liepājas apkaimē gatavotajam Latvijas rallija čempionāta posmam – rallijam «Kurzeme 2009», kas pulcēs prāvu skaitu rallistu gan no Latvijas, gan no tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm.

Vēl jo vērienīgāks šis pasākums būs tādēļ, ka paralēli autorallija sacensībām šogad notiks arī rallijsprinta un rallijreida čempionāta posms, kas nozīmē ne tikai vairāk dalībnieku, bet arī lielāku sacīkšu auto daudzveidību un vairāk autosporta atmosfērā pavadīta laika divu dienu garumā. Citiem vārdiem – bez jau ierastajām čempionu cīņām N4 klasē redzēsim rallija vidē pazīstamos rallijreida apvidniekus, un ne mazāk spraigas cīņas gaidāmas rallijsprinta dalībnieku starpā.

Atšķirībā no rallijreida braucējiem rallijsprinta sacensību dalībniekiem šāda seriālu apvienošana būs jaunums. Lai gan rallijsprints un rallijs pēc būtības ir līdzīgas disciplīnas, zināmas atšķirības tomēr pastāv. Pirmām kārtām jau tie ir automobiļi, jo bez speciāli rallijam pielāgotajām mašīnām rallijsprintā ir dalībnieki, kuri brauc «road» klasē ar standarta jeb ielas automobiļiem. Šajā ieskaites grupā par uzvarētāju kļūst nevis ātrākais, bet precīzākais – tas, kurš pratis vislabāk ievērot regularitātes principus, distancē spējis visprecīzāk noturēt vidējo optimālo ātrumu un finišu sasniedzis ar iespējami mazāko nobīdi no laika normas.

«Kurzeme 2009» būs nopietns pārbaudījums arī tiem rallijsprinta dalībniekiem, kuri brauc ar speciāli sagatavotiem auto. Paši dalībnieki uz šīs sezonas noslēdzošajām sacensībām raugās visnotaļ pozitīvi.
«Par apvienošanu ir dalītas domas. No vienas puses, tā ir liela publicitāte, iespēja vieglāk piesaistīt sponsorus, bet, no otras, - iespējami lielāki dalības izdevumi. Būs nepieciešams vairāk ieguldīt mašīnas balstiekārtas sagatavošanā, jo lielā dalībnieku skaita dēļ ceļi, iespējams, būs sliktākas kvalitātes. Protams, no čempionātu apvienošanas vislielākais ieguvējs būs skatītājs, jo tik tiešām būs ko redzēt!» tā par gaidāmo cīņu izsakās iepriekšējā rallijsprinta posma uzvarētājs, «Go4speed/MS Rallijs» komandas braucējs Elmārs Aukšmuksts.
Pirms došanās uz Kurzemi rallijsprinta čempionāta dalībniekiem vēl jāaizvada viens sacensību posms – rallijs «Gulbis 2009», kurš nākamsestdien, 8.augustā, notiks Gulbenes apkārtnē.

Rallijs «Kurzeme 2009» notiks divas dienas – sestdien sacensību dalībniekiem būs divreiz jāveic pilsētas ātrumposms pilnīgi jaunā maršrutā ar vairākiem aizraujošiem, pilsētas posmam netipiskiem elementiem, savukārt svētdien būs jāveic atlikusī distances daļa – astoņi ātrumposmi Liepājas un Kuldīgas rajonā, no kuriem lielāko daļu būs iespējams apmeklēt, īpaši nesteidzoties. Jāatzīmē, ka rallijsprinta noteikumi paredz mazāku sacensību distanci nekā klasiskajā rallijā, tādēļ rallijsprinta dalībniekiem rallijs «Kurzeme 2009» beigsies jau pēc septītā ātrumposma, bet Latvijas rallija čempionāta un rallijreida ieskaitē sacensības turpināsies vēl trīs ātrumposmos.