Piektdiena, 22. jūnijā Vārda dienas: Laimdots Laimiņš Ludmila
Foto: www.handball.lv

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien 2014.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas izšķirošajā, trešajā, spēlē cīnījās neizšķirti ar Igaunijas valstsvienību.

Mačs noslēdzās ar rezultātu 27:27 (13:12).

Visa mača gaitā laukumā valdīja ļoti sīva spēkošanās. Otrā puslaika pirmajā daļā Latvijas komandai bija četru vārtu pārsvars, tomēr to nosargāt neizdevās.

Lai Latvijas izlase automātiski nodrošinātu vietu nākamajā kārtā, tai Igaunija bija jāuzvar ar vismaz piecu punktu pārsvaru.

Piektdien notikušajā pirmajā kārtā Latvijas izlase ar 36:10 sagrāva Maltas valstsvienību, bet Turcija ar 39:35 pieveica Igauniju. Savukārt otrajā kārtā Latvija nospēlēja 20:20 ar Turciju, bet Igaunija sagrāva Maltu ar 56:19.

Turcijas un Maltas izlašu mačs sāksies plkst.19.

Pašlaik grupas kopvērtējumā Latvijas izlasei ir četri punkti trīs spēlēs, Turcija un Igaunija iekrājusi pa trim punktiem attiecīgi divos un trīs mačos, bet Malta divās cīņās pie punktiem nav tikusi.

Katras grupas uzvarētāja un divas labākās otrās vietas ieguvējas iekļūs otrajā kvalifikācijas kārtā, kurā komandas tiks izkārtotas septiņās apakšgrupās pa četrām valstsvienībām katrā.

Savainojumu dēļ komandai šajā kvalifikācijā nevarēja palīdz ierastie līderi Aivis Jurdžs un Ģirts Lilienfelds, kā arī Jānis Grišanovs, bet Ingars Dude turnīru izlaida ģimenes papildinājuma dēļ.

Sākotnēji paplašinātajā izlases kandidātu sarakstā tika iekļauti 28 spēlētāji, no kuriem 17 izlases galvenais treneris Valdis Labanovskis uzaicināja uz valstsvienības treniņiem.

Galējā sastāvā tika iekļauti 14 spēlētāji, no kuriem tikai četri spēlē vietējā čempionātā - Edgars Vadzītis, Oskars Arājs (abi - LSPA), Kaspars Lisovskis un Vitālijs Borisenko (abi - Ludzas «Latgols»).

Latvijas izlase sacenšas D grupā. Tikmēr A grupā cīnās Ukraina, Kipra, Somija un Luksemburga, B grupā ielozētas Grieķijas, Šveices, Itālijas un Lielbritānijas valstsvienības, bet C grupā spēkojas Rumānija, Izraēla, Beļģija un Īrija.

Vietu kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā sev jau ir garantējušas 22 valstu izlases - Austrija, Baltkrievija, Horvātija, Čehija, Spānija, Francija, Vācija, Ungārija, Islande, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Krievija, Slovēnija, Serbija, Slovākija, Zviedrija, kā arī Bosnija un Hercegovina.

Latvijas izlasei izvirzīts mērķis iekļūt nākamajā kvalifikācijas kārtā.

© TVNET. Visas tiesības paturētas