Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēji arvien vairāk neslēdz līgumus un nemaksā nodokļus

Līdz ar ekonomisko lejupslīdi aizvien vairāk uzņēmēju, meklējot iespējas samazināt izmaksas, izvēlas nodarbināt cilvēkus bez darba līguma un nemaksāt nodokļus, portāls «Apollo» uzzināja Valsts darba inspekcijā (VDI).

Kā liecina jaunākie apkopotie dati, informatīvās kampaņas laikā no 10. jūnija līdz 25. jūlijam VDI atklājusi 122 bez darba līguma strādājošas personas. No tām 87 konstatētas Rīgā un Rīgas reģionā.

VDI novēro, ka pieaug to bezdarbnieku skaits, kuri vienlaikus ir nelegāli nodarbināti un saņem pabalstu. Ja 2007. gadā konstatētas 17 šādas personas, tad šā gada pirmajos piecos mēnešos jau atklāti 43 pārkāpēji, kas ir vidēji 10% no atklātajiem nelegāli nodarbinātajiem.

Kopumā šā gada pirmajā pusgadā VDI, apsekojot 2345 uzņēmumus, konstatēja 502 bez darba līguma strādājošas personas. No tām 248 — Rīgā, 89 — Vidzemē, 76 — Latgalē.

Visvairāk bez darba līgumiem strādājošas personas tika nodarbinātas šādos uzņēmumos: SIA «Vesta RV» 35 nelegāli nodarbinātie (Jūrmala, Rīgas reģions), SIA «Solidex» — 22 (Rīga), SIA «Centrs & būve» — 22 (Baldone, Rīgas reģions), SIA «Voleks centrs» — 16 (Rīga) un SIA «Balza» — 10 (Kuldīgas rajons, Kurzemes reģions).