Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Joprojām augstāks bezdarbs nekā Latvijā ir tikai Spānijā

Eiropas Savienībā (ES) joprojām augstāks bezdarba līmenis nekā Latvijā ir tikai Spānijā, liecina ES statistikas biroja [s:26116] par šī gada jūniju.*

Latvijā jūnijā bezdarba līmenis bijis 17,2%, savukārt Spānijā šis rādītājs jūnijā bija 18,1%, liecina dati.

Maijā

Jāpiemin, ka gada laikā Latvijas bezdarba līmenis ir audzis ļoti vērienīgos tempos – pirms gada mūsu valstī bezdarba līmenis bija tikai 6,4%, kas bija pat zemāks par vidējo līmeni ES (6,9% 2008. gada jūnijā).

Vidēji ES bezdarba līmenis jūnijā bija 8,9%, savukārt eirozonā tas tradicionāli ir nedaudz augstāks – 9,4% tagad un 7,5% pirms gada.

Bezdarba problēmas izjūt arī tādas valstis kā Īrija (bezdarba līmenis – 12,2%), Slovākija (11,7%) un Ungārija (10,3%).

Savukārt salīdzinoši mazs bezdarba līmenis ir Nīderlandē – 3,3%, Austrijā – 4,4%, Kiprā – 5,4%, Slovēnijā – 6,1% un Dānijā – 6,2%.

__________________________

* «Eurostat» dati atšķiras no Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūras datiem, jo to aprēķināšanai izmantota cita metodoloģija. Piemēram, bezdarbnieku skaits tiek rēķināts vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet Latvijā - no 15 gadiem līdz pensijas vecumam - 62 gadiem, ziņo BNS.