Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ejot politikā, Bondaram vienam būtu grūti nodrošināt panākumus

Ja Mārtiņš Bondars, kurš drīzumā atstās «Latvijas Krājbankas» vadītājas amatu, nolems iesaistīties politikā, vienatnē viņam būs ļoti grūti nodrošināt politiskā spēka panākumus un iekļūšanu Saeimā, aģentūrai LETA prognozēja sociologs Arnis Kaktiņš.

Pēc viņa domām, vienam pašam Bondaram būtu ļoti grūti nodrošināt jauna politiskā spēka iekļūšanu Saeimā, pārvarot 5% robežu, un, ja veidotos jauna partija, ļoti liela loma būtu pārējām personālijām.

«Viņam ir ļoti augsta atpazīstamība, kas politikā ir ļoti svarīga, tomēr nav pamata apgalvot, ka šobrīd bez liela darba un resursu ieguldījuma viņu varētu saukt par pirmā līmeņa politisko zvaigzni,» sacīja Kaktiņš.

Pēc viņa domām, patlaban vienatnē nodrošināt politiskā spēka iekļūšanu nākamajā Saeimā spētu tikai eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, bet visiem pārējiem ir nepieciešama komanda.

Kaktiņš gan norādīja, ka Bondara pozitīvā iezīme ir tā, ka viņa vārds līdz šim nav saistīts ar skandāliem vai aizdomu ēnām, kas lielai daļai Latvijas politiķu vai atpazīstamu cilvēku ir problēma. Savā līdzšinējā darbībā Bondars veiksmīgi spējis izvairīties no sevi kompromitējošām lietām.

Kaktiņš arī atzina, ka rūgtums un neapmierinātība pret valsts vadītājiem sabiedrībā tikai pieaug, kas daudzus var pamudināt iesaistīties arī politikā.

LETA jau ziņoja, ka pēc vairāku gadu darba Bondars nolēmis atstāt AS «Latvijas Krājbanka» valdes priekšsēdētāja amatu.

Bondars aģentūrai LETA uzsvēra, ka trijos gados viņš ir izdarījis to darbu, par kuru viņš iepriekš vienojies ar bankas akcionāriem. «Kad darbi izdarīti, ir laiks darboties citās sfērās,» sacīja Bondars.

Viņš gan piekritis turpināt darbu «Krājbankas» padomē, kur varētu atbildēt par stratēģiskām lietām.

Taujāts par savām nākotnes iecerēm ārpus bankas, Bondars uzsvēra: «Partiju nedibināšu, un nav plānu kādā iesaistīties.» Viņam gan esot ieceres, kuras viņš vēlētos atklāt pēc tam, kad pārtraukšot pildīt bankas valdes priekšsēdētāja pienākumus, bet pagaidām tās plašāk nevēloties publiskot.

Noprotams, ka Bondaram ir ieceres saistībā ar biznesa sfēru.