Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bondars: jāveido valdība, kas rūpējas par cilvēkiem

Līdzšinējais Latvijas Krājbankas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars kritizē Latvijas politisko sistēmu, kā arī partijas par to, ka tām rūp tikai to «apsaimniekotās» sfēras.

«..Politiskā sistēma, ar ko esam dzīvojuši gandrīz divdesmit gadus, ir attīstījusies vissliktāk no sistēmām – pat salīdzinot ar ekonomisko jomu vai sociālo. Ir jāizveido tāda sistēma, kas atbilst Satversmei un likumdošanai, jāizveido Latvijas Republikas valdība, kas rūpējas par cilvēkiem, nevis šaurām iestādēm vai amatu vietām. Kad veido Ministru kabinetu, mūsu likumi pietiekami skaidri nosaka – Ministru prezidents ir tas, kurš izvēlas gan valdības locekļus, gan noteic viņu skaitu. Kā notiek patiesībā?» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» stāsta Bondars.

«Ministru prezidentam nekāda sevišķā loma kabineta sastādīšanā nav. Partijas piedāvā savas «figūras» un pēdējos gados sāk uzskatīt atsevišķas sfēras par tikpat kā viņu apsaimniekošanā nodotiem pusprivātiem lauciņiem. Tajā brīdī zūd premjerministra koordinējošā un valdības politikas noteicēja funkcija. Ja katram ir savs mazdārziņš, bet par visu kopējo rezultātu nav atbildības nevienam, tad Ministru prezidents gluži automātiski kļūst par grēkāzi, uz kuru norakstīs visu, kas noticis viņa amatā atrašanās periodā. Visi citi – politiskie spēki, kuri atrodas valdībā vai pat opozīcijā un nedara savu darbu, – tie gan būs balti un pūkaini,» norāda Bondars.

Jautāts, vai viņš pats plāno iesaistīties politikā, Bondars saka: «šobrīd tādu plānu man nav, bet iespēju, ka kādu dienu es politikā varētu nokļūt, neizslēdzu.»