Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Aerodium» cer nest Latvijas vārdu pasaulē

Vēja tuneļu kompānijas SIA «Aerodium» īpašnieki cer nest Latvijas vārdu pasaulē, intervijā žurnālam «Kapitāls» norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns.

«Manuprāt, morāli Latvijai šobrīd visvairāk ir vajadzīgs celt pašapziņu. Vajag pozitīvos piemērus, kas apliecinātu, ka mūsu uzņēmēji ir spējīgi radīt pasaules mēroga zīmolus, inovatīvu tehnoloģiju. Patiešām ceru, ka mums ar «Aerodium» tas izdosies jau tuvākajā nākotnē,» uzsver uzņēmējs.

Skaidrojot, kā var sekmēt latviešu pašapziņu, strādājot ar Kanādas uzņēmuma vārdu, Beitāns uzsver, ka klienti, kuri tiek piesaistīti ar latviešu uzņēmējiem piederošās Kanādas firmas «Aerodium Canada» starpniecību, darba procesā agrāk vai vēlāk uzzina, ka sadarbības partneri ir no Latvijas.

«Viņi redz mūsu profesionālismu, novērtē to un pēc tam stāsta tālāk. Tā kripatiņu pa kripatiņai mums izdodas savos sadarbības partneros radīt pārliecību, ka latvieši ir nopietni un cienījami partneri,» akcentē uzņēmējs.

Tāpat Latvijai ir materiālais ieguvums, jo liela daļa no tuneļu sastāvdaļām tiek ražotas Latvijā. Uzņēmumā lielākoties strādā Latvijas pilsoņi, kuriem ir laba iespēja ceļot, redzēt pasauli un pilnveidoties.

«Arī virkne Latvijas investoru šobrīd runā ar mums par iespējām kopā investēt dažādās valstīs. Katrs izdevies projekts tad nesīs naudas plūsmu atpakaļ uz Latviju,» skaidro «Aerodium» valdes priekšsēdētājs.

«Aerodium» ražo un uzstāda militāros un izklaides industrijas tuneļus. Uzņēmuma ražotie militārie tuneļi ir izvietoti, piemēram, Saūda Arābijā un Pakistānā. Pēc katra šāda projekta pabeigšanas tiek noslēgti servisa līgumi, kas «Aerodium» garantē ienākumus un darbu arī nākotnē.

Savukārt izklaides industrijas un sporta tuneļu jomā uzņēmuma stratēģija ir veidot franšīzes tīklu.

«Lai arī pirmais izvēršanās projekts 2007.gadā Stambulā, Turcijā, nebija tik veiksmīgs, kā gribējām, uz šo kļūdu un mācību pamata radījām konceptuālas izmaiņas, kas nu rezultējušās ar projektiem Somijā, Kanādā, Kazahstānā un Dānijā. Šobrīd izvietojam tuneļus tikai ļoti labās, plaši apmeklētās vietās. Saviem sadarbības partneriem dodam visu biznesam vajadzīgo par pašizmaksu, un tad dalāmies peļņā no tuneļu apgrozījuma,» skaidro Beitāns.

«Aerodium» holdinga uzņēmumu konsolidētie ieguldījumi patlaban sasniedz aptuveni 7,6 miljonus eiro (5,32 miljonus latu), bet 2008.gada konsolidētais apgrozījums - 3,5 miljoni eiro (2,45 miljoni latu), peļņa - 0,8 miljoni eiro (0,56 miljoni latu).

Šogad noslēgto darījumu kopsumma ir 4,1 miljons eiro (2,87 miljoni latu).