Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

F-1 komandas paraksta piekrišanas līgumu ar FIA

Pirmās formulas (F-1) komandas parakstījušas jaunu piekrišanas līgumu, kas pazīstams kā Konkordijas līgums, ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA), līdz ar to F-1 pasaules čempionāta norise būs drošībā līdz 2012. gada 31. decembrim.

Šī sezonas sākumā Konkordijas līguma nosacījumi bija galvenie nesaskaņu iemesli starp FIA un F-1 komandām, kas draudēja rīkot alternatīvu čempionātu.

«Pakļaujoties Pasaules motoru sporta padomes (WMSC) prasībām, FIA prezidents Makss Moslijs nolēma parakstīt Konkordijas līgumu, tādejādi pārtraucot visas nesaskaņas starp F-1 komandām un FIA,» teikts FIA izplatītajā paziņojumā.

«Jaunā Konkordijas vienošanās, kuras termiņš ir 2012. gada 31. decembris, ir kā turpinājums 1998. gadā noslēgtajam līgumam, kurā ir iekļauti darba grupas un komisijas pieņemtie lēmumi.»

FIA piebilda, ka panākta arī gala vienošanās par izmaksu samazināšanu. «Kā mēs jau vienojāmies Parīzē šī gada 24. jūnijā, komandas, kas pieteikušās F-1 čempionātam, ir gatavas samazināt savus tēriņus līdz 90. gadu sākuma līmenim.»

Konkordijas līgumu neparakstīja vienīgi «BMW-Sauber» komandas pārstāvji, kuri jau paziņojusi, ka 2010. gadā vairs nepiedalīsies F-1 pasaules čempionātā.

Tomēr koncerns BMW vēl nav izlēmis, vai likvidēt F-1 komandu vispār vai pārdot to kādam citam cilvēkam, tāpēc FIA Vācijas koncernam deva laiku līdz 5. augustam, lai pieņemtu galīgo lēmumu.