Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā trūcīgu personu skaits šogad pieaudzis par 53%

Rīgā trūcīgu personu skaits šogad pieaudzis par 53%, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Lita Brice.

Rīgas domes Sociālās palīdzības administrēšanas informatīvajā sistēmā (SOPA) 2008.gadā bija reģistrētas 11 343 personas, kuras atbilda trūcīgas personas statusam. Savukārt 2009.gada 1.pusgadā reģistrēta jau 17 321 persona, kura atbilst trūcīgas personas statusam.

Rīgā šī gada pirmajā pusgadā garantēto minimālo ienākumu (GMI) pabalstu saņēmušas 9189 personas, no kurām 70% ir personas no ģimenēm ar bērniem. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Labklājības departamenta Administratīvās nodaļas vadītāja Guna Eglīte, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, GMI pabalsta saņēmēju skaits pieaudzis par 47%, savukārt, salīdzinot ar pērnā gada otro pusgadu, - par 31%.

Pēc sociālās palīdzības Rīgā arvien vairāk vēršas ģimenes ar bērniem. Jūnijā, salīdzinot ar maiju, saglabājas tendence, ka ģimenes ar bērniem ir 43% no visiem jaunajiem klientiem, testēto pabalstu saņēmējiem, pensionāri un invalīdi - 14%, bet ģimenes, kurās ir tikai darbspējīgas personas, - 43%. Testētie pabalsti ir pabalsti, kurus piešķir, izvērtējot pabalstu pieprasītāju ienākumus un materiālo stāvokli.

Lielākais personu skaita pieaugums vērojams, saņemot pabalstu GMI līmeņa nodrošināšanai, - 47%, bet dzīvokļa pabalsta saņēmēju skaits pieaudzis par 4%. Salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pagājušajā gadā, šī gada pirmajā pusgadā pabalsta GMI nodrošināšanai izmaksas pieaugušas par 90%, kas liecina par aizvien lielāku Rīgas iedzīvotāju ienākumu līmeņa samazināšanos.

Rīgas priekšpilsētas un rajona Sociālajos dienestos no kopējā Rīgā reģistrēto bezdarbnieku skaita pašvaldības testētos pabalstus šī gada pirmajos sešos mēnešos vidēji saņēma 7,6%. Pavisam šogad pabalstus saņēmušas 4102 darbspējīgas nestrādājošas personas.

Jūnijā testētos pašvaldības pabalstus saņēma 2633 darbspējīgas nestrādājošas personas jeb 7,3% no jūnijā Rīgā reģistrētā bezdarbnieku skaita, kas ir 35 942 personas. Salīdzinot ar šā gada janvāri, tas ir par 968 personām vairāk.