Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins zemūdenē nolaižas Baikāla ezera dibenā

Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins sestdien minizemūdenē nolaidās Baikāla ezera dibenā.

Putinam pasaulē dziļākā ezera dibenā četras stundas ilgajā ceļojumā bija iespēja aplūkot ezera neparasto floru un faunu.

Valsts vadītāja vizināšanās zemūdenē «Mir-1» sestdien gari un plaši atspoguļota un demonstrēta visos Krievijas medijos.

«Es nekad savā dzīvē nebiju piedzīvojis ko tādu,» pēc atgriešanās uz bāzes kuģa valsts televīzijas korespondentiem sacīja Putins.

«Tā ir īpaša sajūta. Redzētais mani dziļi iespaidoja, jo es pats savām acīm varēju redzēt, kāds ir Baikāls, visā tā varenībā,» sajūsminājās premjerministrs, mazliet gan paužot vilšanos, ka planktona dēļ dziļumā redzamība bijusi ierobežota.

Krievijas mediji ziņo, ka Putins ar zemūdeni nolaidies aptuveni 1400 metru dziļumā ezera dienvidu pusē. Virspusē Krievijas premjerministrs atgriezās pēc četrām stundām.

Sajūsminātie Krievijas žurnālisti uz bāzes kuģa pajautāja Putinam, vai tagad viņš varētu apmeklēt Starptautisko kosmosa staciju, uz ko Krievijas vadonis piebilda, ka viņiem pietiekot darba arī uz Zemes.