Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Loskutovs pievērsies darbam privātajā sektorā

Pēc advokāta pilnvaru apturēšanas bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs pievērsies darbam, kas saistīts ar privāto sektoru.

Aģentūrai LETA Loskutovs apstiprināja, ka īsi pēc uzņemšanas advokatūrā ir apturējis savas advokāta pilnvaras, taču iemeslu, kāpēc tā rīkojies, viņš atklāt nevēlējās. «Tam vienkārši nav nozīmes,» sacīja bijušais KNAB priekšnieks, piebilstot, ka šāds lēmums nav bijis saistīts ar pašvaldību vēlēšanām vai darbu valsts pārvaldē.

Kā ziņots, šonedēļ vairāki Advokātu atbalsta biedrības (AAB) dibinātāji veltīja kritiskus vārdus par to, ka Loskutovs īsi pēc uzņemšanas advokātu kolēģijā apturējis savas pilnvaras.

«Gribu uzdot retorisku jautājumu pašiem advokātiem, ko viņi tieši grib? Lai es neiestātos advokatūrā vai lai iestātos un aktīvi strādātu? Kad es gribu iestāties, tad protestē pret to, ka es iestājos, bet tagad protestē pret to, kas es apturēju pilnvaras. Tad no kā viņi vairāk baidās? No manis advokatūrā vai no manis ārpus tās?» AAB dibinātāju pausto kritiku aģentūrai LETA komentēja Loskutovs.

Tagad bijušā KNAB priekšnieka darbs esot saistīts ar privāto sektoru. «Tas ir saistīts ar manu izglītību, teiksim tā, juridiskā kontekstā,» skaidroja Loskutovs.

Viņš atzina, ka savas advokāta pilnvaras apturējis uzreiz pēc uzņemšanas advokatūrā. Taču tas īsti neesot bijis pēkšņs lēmums. «Es iestājos advokatūrā, jo uzskatīju, ka man ir tiesības tikt tur uzņemtam un tāpat man ir tiesības izvēlēties brīdi, vai un kad es sākšu praktizēt. Tomēr tā nebija kā spēlēšanās. Es pietiekami nopietni izturos pret šo lēmumu,» norādīja Loskutovs.

Kā ziņots, advokāts Uldis Cakars šonedēļ notikušajā AAB dibināšanas sapulcē sacīja, ka, viņaprāt, nevar pieļaut tādu cilvēku uzņemšanu advokatūrā, kā, piemēram, Loskutovs, kas nākamajā dienā aptur savu darbību. «Man nav kauns to pateikt,» pauda Cakars.

Savukārt advokāts Vilnis Krasovskis, runājot par advokātu kolēģijas budžeta jautājumiem, retoriski vaicāja, vai Loskutovs «var atbildēt uz jautājumu, kādu artavu viņš licis uz kolēģijas altāra», atzīmējot, ka nav skaidrs, kāds bijis viņa pienesums advokātu maksājumu ziņā, ja neilgi pēc uzņemšanas kolēģijā viņš apturējis savu darbību.

LETA jau ziņoja, ka par Loskutova uzņemšanu advokātu saimē šā gada pavasarī tika lemts vairākas reizes. Sākotnēji Zvērinātu advokātu padome (ZAP) bija saņēmusi vairāk nekā desmit kolēģu iebildumus pret bijušā KNAB vadītāja apstiprināšanu advokatūrā.

Tomēr sēdē šā gada aprīlī par Loskutova uzņemšanu advokātu rindās nobalsoja septiņi no klātesošajiem padomes locekļiem, bet pret bija viens. Padomes balsojums nebija atklāts. Maijā Loskutovs nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam.

Kā iepriekš norādīja bijušais KNAB priekšnieks, viņš plānojot praktizēt krimināllietās.

LETA jau ziņoja, ka Loskutovam ir doktora grāds tiesību zinātnēs, tādēļ advokāta eksāmens bijušajam KNAB priekšniekam vairs nebija jākārto.

Advokatūras likums noteic, ka to personu sarakstu, kas iesniegušas dokumentus par uzņemšanu zvērinātu advokātu skaitā, Zvērinātu advokātu padome izliek savās telpās, kā arī izsūta katras tiesas darbības teritorijā praktizējošo zvērinātu advokātu vecākajam un Tiesu administrācijai uzaicinājumu un aicina mēneša laikā sniegt atsauksmi par šīm personām.

Kā ziņots, Loskutovs no KNAB priekšnieka amata tika atbrīvots pagājušā gada 29.jūnijā. Aptuveni tajā pašā laikā viņš saņēma piedāvājumu strādāt prokuratūrā, tomēr to nepieņēma.

Šā gada februāra sākumā Loskutovs pievienojās politiskajai apvienībai «Sabiedrība citai politikai» (SCP) un tika iecelts SCP Valsts pārvaldes darba grupas vadītāja amatā.