Eiropas U-18 basketbola čempionātā triumfē Serbijas juniori

Eiropas čempionātā basketbolā U-18 vecuma grupas zēniem svētdien triumfēja Serbijas izlase, kas finālā ar rezultātu 78:72 (17:12, 23:23, 17:16, 21:21) pārspēja Francijas vienaudžus.

Savukārt bronzas medaļas izcīnīja Turcijas juniori, kuri cīņā par trešo vietu ar 95:74 apspēlēja Lietuvas valstsvienību.

Mačā par piekto vietu Spānijas komanda ar 92:83 pārspēja Krieviju, bet septīto vietu izcīnīja Itālijas U-18 basketbolisti, kuri ar 99:88

pieveica Horvātijas izlasi.

Jau ziņots, ka Latvijas junioru basketbola izlase Eiropas čempionātā sestdien ieņēma devīto vietu, ar rezultātu 65:55 (17:10, 19:7, 19:11, 10:27) uzvarot Bulgārijas vienaudžus.

Kā ziņots, pirmajā apakšgrupu turnīrā Latvijas valstsvienība C grupas pirmajā spēlē ar rezultātu 63:47 pieveica Bulgārijas vienaudžus, otrajā mačā ar 50:85 pārliecinoši zaudēja Turcijas valstsvienībai, bet trešajā spēlē ar rezultātu 68:71 zaudēja Grieķijai, tomēr garantēja sev vietu otrajā apakšgrupu turnīrā.

Līdz ar to Latvijas izlase C grupā izcīnīja otro vietu un kvalificējās otrajam posmam, kur pirmajā spēlē ar 58:66 piekāpās Itālijas vienaudžiem, pēc tam ar 60:89 atzina Lietuvas vienaudžu pārākumu, bet F grupas pēdējā mačā Latvija ar 58:72 zaudēja Krievijas vienaudžiem, neiekļūstot turnīra ceturtdaļfinālā.

Savukārt pusfinālā par 9.-12.vietu Latvija piektdien ar rezultātu 93:71 apspēlēja Slovēnijas vienaudžus, kamēr Bulgārija ar 55:47 pieveica Vācijas izlasi.

Kā ziņots, pagājušajā U-18 čempionātā pirms gada Latvijas izlase iekļuva ceturtdaļfinālā, sacensību noslēgumā ierindojoties septītajā pozīcijā, bet par Eiropas čempionvienību kļuva Grieķija.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Nauris Miezis, Klāvs Freimanis, Uģis Pinete, Andris Misters, Jānis Antrops, Ernijs Ansons, Armands Ošiņš, Harijs Rubenis, Artjoms Butjankovs, Ervīns Jonāts, Mārtiņš Meiers, Viktors Iļjins.