Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Caurlaižu sistēmu Jūrmalā varētu nomainīt maksas stāvvietas

Caurlaižu sistēmu Jūrmalā varētu nomainīt maksas stāvvietas, intervijā aģentūrai LETA atzina Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics. Pēc viņa teiktā, patlaban gan šis jautājums nav aktuāls, bet, iespējams, tuvākajā laikā tiks sāktas diskusijas.

«Iespējams, iebraukšanas maksas vietā varētu ieviest maksas stāvvietas. Jūrmalā, salīdzinot ar citām Latvijas pilsētām, automašīnu atstāšana stāvvietā ir salīdzinoši lēta. Samaksājot vienu latu, var stāvēt uz ielām par velti,» norādīja Munkevics. Jūrmalas mērs uzskata, ka maksas iebraukšanas saglabāšana ir vienkāršāka nekā maksas stāvvietu ieviešana, tomēr norāda, ka būtu nepieciešams laika gaitā ieviest maksas automašīnu stāvvietas.

«Šādu stāvvietu ieviešana prasa līdzekļus, tomēr, ja atrastos investors, kurš ir gatavs investēt, pašvaldība noteikti atbalstītu šādu ideju,» minēja Jūrmalas mērs.

Patlaban, nopērkot caurlaidi iebraukšanai Jūrmalas īpaša režīma zonā, pašvaldībai piederošajās autostāvvietās automašīnu var novietot bez maksas. Caurlaižu sistēma gan ir zaudējusi savu tiešo būtību - novirzīt transporta plūsmu pa apvedceļu, kas nodrošina pilsētas kūrortresursu saglabāšanu.

Maksa par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā tiek iekasēta saskaņā ar 1996.gada domes lēmumu, kurā noteiktas arī tās privātpersonu un fizisko personu kategorijas, kas caurlaides var iegādāties ar atlaidēm.

Jūrmalā ir valdības noteikta īpaša režīma zona, kurā var iebraukt, tikai iegādājoties caurlaidi. Jautājums par iebraukšanas caurlaidēm un to maksu aktualizējas katra nākamā gada pašvaldības budžeta sagatavošanas un apspriešanas laikā.

Pašlaik iebraukšanas maksa Jūrmalā ir viens lats diennaktī.