Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Likvidējamās 1.slimnīcas darbiniekiem citu darbu nepiedāvā

Vairāk nekā pustūkstotim Rīgas 1.slimnīcas darbinieku, kuri jau šomēnes var zaudēt darbu, visdrīzāk, citu darbu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā nedabūs, pēc tikšanās ar abu slimnīcu vadību un Veselības ministrijas (VM) pārstāvjiem žurnālistus informēja 1.slimnīcas vadītājs Andrejs Pavārs.

Pēc Pavāra teiktā, ne Austrumu slimnīcai, ne Stradiņiem nav pieejamā finansējuma, lai pieņemtu vēl papildu darbiniekus, līdz ar to šie cilvēki vienkārši paliks bez darba.

Tāpat Pavārs norādīja, ka, iespējams, daļa no tiem 400 1.slimnīcas darbiniekiem, kuri darbu varētu zaudēt decembra beigās, kad slimnīcu plānots slēgt, varētu ar laiku pāriet strādāt abās lielajās klīniskajās universitātes slimnīcās. Tomēr pilnīgas skaidrības par to nav, jo «1.slimnīcas vadība par visiem ministrijas lēmumiem uzzina pēdējā», mediju pārstāvjiem skaidroja Pavārs.

Veselības ministrijā aģentūrai LETA pastāstīja, ka ne Austrumu slimnīca, ne Stradiņa slimnīca nav gatavas uzreiz pārņemt gan pacientu plūsmu, gan jaunus darbiniekus, jo slimnīcām vienkārši trūkst naudas.

Ja būs papildu finansējums, tad varēs runāt arī par darbinieku pārņemšanu, pretējā gadījumā, tos pārņemot jau tagad, varētu bankrotēt arī abas lielās slimnīcas, skaidroja VM Preses centra vadītājs Oskars Šneiders.

Šodien notika Rīgas 1.slimnīcas, Rīgas Austrumu slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvju sanāksme, kurā tika solīts runāt, kādi darbinieki no Rīgas 1.slimnīcas pārietu darbā uz kādu no abām citām ārstniecības iestādēm.

Pēc tikšanās visu iesaistīto slimnīcu vadītājiem tika uzdots līdz nedēļas nogalei sagatavot redzējumu par pacientu plūsmas sadali no 1.septembra, kad tiks reorganizēta Rīgas 2.slimnīca, kā arī no 10.augusta, kad Rīgas 1.slimnīca spēs palīdzību nodrošināt mazākam neatliekamo pacientu skaitam, skaidroja Šneiders. Jau piektdien, 7.augustā, plānota nākamā slimnīcu vadības, Rīgas domes un VM pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu jau konkrētākus priekšlikumus.

Kā ziņots, saistībā ar Rīgas 1.slimnīcai samazināto finansējumu 70% apmērā jau no nākamā mēneša tā plāno atlaist aptuveni divas trešdaļas jeb 570 darbiniekus, kā arī būtiski samazināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu. Saskaņā ar Pavāra teikto par darbu slimnīcā pagaidām var justies droši tikai 483 cilvēki, bet atlaistie saņems likumā noteikto kompensāciju vienas mēnešalgas apmērā.

Pēc divas nedēļas ilgušām sarunām ar VM un Rīgas domi slimnīcas vadība nonākusi pie slēdziena, ka pakalpojumu apjoms jāsamazina par divām trešdaļām.

Jau augustā tiks ievērojami samazināts neatliekamās palīdzības apjoms. «Neatliekamās palīdzības sniegšanas režīmā darbosimies tikai pirmās deviņas mēneša dienas, no 1.augusta līdz 10.augusta rītam. Citos datumos būs atļauts uzņemt maksas pacientus dienas stacionārā, stingri ievērojot kvotas. Citus pacientus uzņemt būs kategoriski aizliegts,» paziņoja slimnīcas direktors, norādot, ka pakalpojumus var sniegt tikai tik, cik pietiek naudas.

Pavārs norādīja, ka tūlīt būs jāpārstrādā dežūru grafiki un dienās, kad neatliekamie slimnieki netiks uzņemti, katrs ārsts strādās ar saviem pacientiem un dežūrārstu nebūs. «Mūsu iestāde pilnībā mainīs seju, tā būs ambulatora,» sacīja slimnīcas vadītājs.

No 10.augusta plkst.7 slimnīcas Uzņemšanas nodaļā netiks uzņemti nedz slimnieki, kas tiks atvesti ar ātrās palīdzības automašīnām, nedz tie, kas ieradīsies paši. «Pacienti Uzņemšanas nodaļā ārpus noteiktā laika netiks apskatīti. Mēs būsim tie sliktie, kaut arī tā nav mūsu vaina.«

Veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) svētdien atzina, ka nesaskata draudus pacientiem, Rīgas 1.slimnīcai būtiski samazinot neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, jo uzskata pārējās galvaspilsētas slimnīcas par spējīgām amortizēt pacientu plūsmu.

Kā aģentūrai LETA 2.augustā sacīja Rozentāle, kā iespējamo risinājumu pacientu plūsmas amortizēšanai viņa saskata apvienību veidošanu starp Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu un Rīgas 2.slimnīcu, kā arī Rīgas 1.slimnīcu un Rīgas Austrumu slimnīcu. Šādu apvienību veidošana palīdzētu arī rast darba vietas no Rīgas 1.slimnīcas atlaistajiem darbiniekiem.

«Savulaik, kad radās ideja par vienas neatliekamās medicīniskās palīdzības uzņemšanas nodaļas veidošanu Rīgā, secinājums bija tāds, ka trūkst speciālistu,» norādīja ministre, piebilstot, ka, iespējams, šāds Rīgas 1.slimnīcas lēmums šajā ziņā šobrīd bijis tieši laikā.