Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš sveic jauno NATO ģenerālsekretāru ar stāšanos amatā

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (P) sveicis jauno NATo ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu ar stāšanos amatā un atzinīgi vērtē viņa lēmumu iekļaut Aivi Roni jaunās NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādes ekspertu grupā, portālu "Apollo" informēja Ārlietu ministrijā.

Ministrs norāda, ka Roņa apstiprināšana šādā nozīmīgā grupā ir Latvijas ārpolitikas panākums un visu trīs Baltijas valstu sasniegums. Latvijas pārstāvja iekļaušana ekspertu grupā Latvijai uzliek īpašu atbildību par visu Baltijas valstu redzējuma pārstāvēšanu attiecībā uz Atlantiskās alianses turpmākās attīstības virzieniem.

Latvijai un pārējām Baltijas valstīm tas ir īpaši svarīgi tāpēc, ka šis ir viens no būtiskākajiem NATO stratēģijas dokumentiem, kurš tiks izstrādāts pēc Latvijas pievienošanās NATO 2004.gadā. Jaunas stratēģiskās koncepcijas izstrādes nepieciešamību noteica jaunu drošības draudu, stratēģiskās vides izmaiņas un ievērojama Alianses paplašināšanās, uzņemot jaunas dalībvalstis.

Spēkā esošā Stratēģiskā koncepcija ir apstiprināta 1999.gadā. Stratēģiskās koncepcijas izstrādi vadīs jaunais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens, kurš šā gada 1.augustā amatā nomainīja līdzšinējo ģenerālsekretāru Jāpu de Hopu Shēferu.