Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Talsu novada domei problēmas norēķināties par izglītības iestāžu remontu un sporta zāles celtniecības darbiem

Talsu novada domei nepietiek līdzekļu, lai samaksātu būvfirmām aptuveni 272 000 latu par bērnudārza renovācijas un skolas sporta zāles celtniecības darbiem, aģentūru LETA informēja Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs.

Šādā situācijā novada pašvaldība nonākusi pēc tam, kad, veicot valsts budžeta grozījumus, ievērojami samazināts valsts finansējums pašvaldību investīciju projektiem.

Sabiles vidusskolas sporta halles celtniecībai valsts atbalsts no solītajiem 739 730 latiem samazināts līdz 6700 latiem. Tiesa, veicot iepirkumu konkursu, noskaidrots, ka halles celtniecība izmaksās teju uz pusi lētāk - 422 000 latu. Halles celtniecības darbi šopavasar jau sākti, un novada pašvaldība būvniecības firmai SIA «Amatnieks» palikusi parādā 240 000 latu. Sporta halles celtniecība pašlaik ir apturēta, bet pašvaldības rīcībā nav brīvu finanšu līdzekļu, lai atmaksātu būvniecības firmai parādu.

Līdzīga situācija izveidojusies ar Ģibuļu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes «Ķipars» energoefektivitātes paaugstināšanas un sanitāro mezglu rekonstrukcijas projektu. Lai gan bērnudārza renovācija ir pabeigta, pašvaldība būvfirmai SIA «BauART» par paveiktajiem darbiem palikusi parādā aptuveni 32 000 latu. Valsts atbalsts bērnudārza renovācijai no solītajiem 70 000 latu samazināts līdz 15 000 latu. Pēc iepirkumu konkursa veikšanas noskaidrots, ka bērnudārza renovācija izmaksājusi 49 800 latus.

Tā kā pašvaldības rīcībā nav pietiekami daudz finanšu līdzekļu, lai samaksātu būvniecības firmām par celtniecības darbu veikšanu, Talsu novada dome šim mērķim plāno ņemt kredītu, informēja Krotovs.

Novada dome par šo jautājumu plāno lemt ceturtdien, 6.augustā.