Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nodibina firmu Daugavas – Dņepras kanāla izveidei

Vairāki sabiedrībā zināmi uzņēmēji nule kā nodibinājuši firmu, kura mērķis būs izveidot Daugavu un Dņepru savienojošu kanālu, vēsta portāls [s:26155].

«Lursoft» datu bāzē publiskotā informācija liecina, ka uzņēmuma «DEUL» pamatkapitāls ir 58,8 tūkstoši latu. Tā padomē strādās tādi pazīstami cilvēki kā Gunārs Ķirsons, Vasilijs Meļņiks, Uldis Osis, Uldis Pumpurs un Atis Sausnītis.

Viens no uzņēmuma padomes locekļiem –Uldis Pumpurs – apstiprinājis, ka jaunais uzņēmums nodibināts kanāla projekta attīstīšanai, tomēr plašāku informāciju par iemesliem, kāpēc jānodibina jauns uzņēmums kanāla izveidei, sniegšot vēlāk.

«Neatkarīgā» jūnija vidū rakstīja

Lai padarītu Daugavu kuģojamu baržām, tiek plānots būvēt vai nu slūžas, vai īpašus liftus, ar kuriem baržas pārcels pāri Rīgas, Pļaviņu un Ķeguma HES.

Gan ūdensceļa projektēšana un celtniecība (Baltkrievijas pusē būs jābūvē vismaz viena jauna HES ūdens līmeņa noturēšanai), gan tā uzturēšana pēc uzbūvēšanas, gan baržu ražošana Latvijā un kuģošana ar tām, kā arī dažādi apkalpojošie dienesti kopā veidos līdz pat simt tūkstošiem jaunu, labi apmaksātu darba vietu.

Vislielāko labumu no šī projekta gūšot tieši Latgale un Sēlija.