Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijā bez vēsts pazudusi trīs gadus veca meitenīte no Latvijas

Spānijā jūlijā bez vēsts pazudusi trīs gadus veca meitenīte un viņas māte, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

Tuvinieki vērsušies Latvijas un Spānijas policijā, Latvijas ģenerālkonsulātā un Latvijas vēstniecībā Spānijā, tomēr pagaidām meklēšana norit bez rezultātiem.

Pirms vairāk nekā divām nedēļām Santa Daubure ar savu trīs gadus veco meitiņu Patrīciju Lapiņu devās uz Spāniju atpūsties. 22. jūlijā sakari pārtrūka — telefons bija izslēgts, un ne Santa, ne Patrīcija nebija manītas vietā, kur viņas bija plānojušas apmesties. Patrīcijas tētis un Santas civilvīrs Ģirts Lapiņš devās abas pazudušās meklēt.

Bērna tēvs stāsta, ka nevar iedomāties, kas ar viņām varētu būt noticis. Nepieļauj arī domu, ka sieviete ar bērnu apzināti aizbēgušas.

Vīrietis pat devies uz Spāniju, taču tas nav devis nekādus rezultātus. Vien sieviete, pie kuras pazudušās bija plānojušas apmesties, uzvedusies dīvaini. Sākumā viņa apgalvojusi, ka abas pazudušās ir redzējusi, nedaudz vēlāk policijai to noliegusi, bet, kad policija bija prom, norādījusi, ka zina, kas noticis, bet nevienam to nestāstīšot.

Pēc tam Ģirts Lapiņš devās uz Latvijas ģenerālkonsulātu, kur darbinieki par notikušo paziņoja vietējai policijai un Latvijas vēstniecībai Spānijā. Policija nekavējoties sāka meklēšanu. Tomēr ne no mašīnas, ne abām latvietēm nebija ne miņas.

Pēc pāris dienām pie apartamentiem, ko bija noīrējusi Santa, parādījās viņu automašīna. Tā nebija aizslēgta, tajā mētājās tikai dažas Patrīcijas rotaļlietas. Asins pēdas auto netika atrastas. Policijas pārstāvji mēģināja Lapiņu nomierināt, sakot, lai neuztraucas, jo pie apartamentiem atradās video novērošanas kameras, kas piefiksējušas visu notikušo.

Pēc dažām dienām Lapiņš saņēma zvanu no Latvijas vēstniecības Spānijā, bet tas nebūt nedeva cerības drīzāk atrast pazudušās latvietes. Vīrietis norāda, ka vēstniecības darbiniece bija ļoti nelaipna un pat nepieklājīga: «Es vienkārši biju šokā!  Ir pazudušas divas Latvijas pilsones. Spānijā pazudis mazs bērns, bet viņa man apgalvo, ka vēstniecība nenodarbojas ar pazudušu personu meklēšanu, un pārmet, ka esmu traucējis ģenerālkonsulāta darbu. Vai tad viņai grūti piezvanīt uz vietējo laikrakstu un palūgt, lai publicē pazudušo attēlus? Bet viņa kategoriski atteicās palīdzēt.»

Vairāk neko nenoskaidrojis, vīrietis 30. jūlijā atgriezās Latvijā un uzrakstīja iesniegumu policijai.