Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP vērtēs «Jaunās paaudzes» rīkoto grāmatu dedzināšanu

Drošības policija (DP) vērtēs baznīcas «Jaunā paaudze» rīkoto grāmatu dedzināšanas akciju, kas notika īsi pirms Jāņiem, portālam «Apollo» apstiprināja DP pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa.

DP saņēmusi «Pilsoniskās savienības» Rīgas domes frakcijas deputāta Dāvja Stalta iesniegumu saistībā ar grāmatu dedzināšanu un to izvērtēs.

Apse-Krūmiņa pastāstīja, ka Stalts lūdzis ierosināt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 78. panta par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida izraisīšanu.

Stalts otrdien nosūtīja iesniegumu DP priekšniekam Jānim Reinikam. Deputāts prasa sākt izmeklēšanu par «Jaunās paaudzes» un tās vadītāja Alekseja Ļedjajeva darbību.

Stalts kā pamatojumu izmeklēšanai min «Jaunās paaudzes» 20. un 21. jūnijā rīkoto akciju «Nē pagānisma kultam Latvijā!», kad cilvēki tika aicināti nest grāmatas dedzināšanai. Akcijā dedzinātas arī latviešu tautas pasakas, «Mārtiņa dziesmu grāmata», iespējams, arī eposs «Lāčplēsis» un Jāņa Jaunsudrabiņa «Baltā grāmata».

Akcija bija publiska, daudzi rīdzinieki saņēma uzaicinājumus, kas bija ielikti viņu pastkastītēs, uzsver Rīgas domnieks.

«Pilsoniskās savienības» deputāts uzskata, ka jānovērtē «Jaunās paaudzes» darbības bīstamība un leģimitāte, jo pastāv risks, ka cilvēkus, kuri tiek pakļauti masu psihozei, iespējams ļaunprātīgi izmantot.

Stalts arī lūdz DP vērtēt, vai «Jaunās paaudzes» darbība Latvijā ir atļaujama un vai tās vadītājam joprojām jāizsniedz uzturēšanās atļauja mūsu valstī.