Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše bez koalīcijas atbalsta sāk VID reorganizāciju

Trešdien finanšu ministrs Einars Repše (JL) parakstījis rīkojumu par izmaiņām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrā un veicamajiem pasākumiem, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā (FM).

Repše nolēma vienpersoniski virzīt

«Ņemot vērā esošo ekonomisko situāciju, kad jāsamazina pārmērīgi tēriņi un funkciju dublēšanās valsts pārvaldē, svarīgi nodrošināt efektīvu VID funkciju izpildi, lai reformu rezultātā dienests strādātu pilnu darba laiku — piecas darba dienas nedēļā — un nodrošinātu pilnvērtīgu nodokļu iekasēšanu,» uzsver Repše.

Viņa rīkojumā uzdots izstrādāt VID reglamentu atbilstoši pielikumā pievienotajai dienesta struktūrshēmai un to iesniegt līdz 10. augustam finanšu ministram saskaņošanai.

Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu finanšu ministram ir tiesības dot rīkojumu par viņa ministrijai pakļautas iestādes reorganizāciju, uzsver FM. Tāpat atbilstoši šim likumam iestādes uzbūvi nosaka iestādes reglamentā, ko izdod iestādes vadītājs, tā projektu saskaņojot ar Ministru kabineta locekli, ja iestāde viņam padota tieši.

Saskaņā ar FM piedāvātajiem grozījumiem VID nolikumā uzņēmuma ģenerāldirektoram paredzēti divi vietnieki pašreizējo četru vietā. Ģenerāldirektoram būs tieši pakļautas septiņas VID struktūrvienības: Finanšu pārvalde, Juridiskā pārvalde, Slepenības režīma nodrošināšanas daļa, Resursu un vadības lietu pārvalde, Starptautisko attiecību un komunikāciju daļa, Finanšu un muitas kriminālpārvalde un Iekšējā audita pārvalde.

Vietniekam nodokļu jomā būs pakļautas piecas VID struktūrvienības: Galvenā nodokļu pārvalde, Nodokļu maksātāju konsultēšanas pārvalde, Lielo nodokļu maksātāju pārvalde, Nodokļu auditu pārvalde un Akcīzes preču pārvalde.

Savukārt vietniekam muitas jomā būs pakļautas divas VID struktūrvienības: Galvenā muitas pārvalde un Muitas auditu pārvalde. Tādējādi struktūrvienību skaits tiek samazināts divas reizes no pašreizējām 23 uz 14.

«Valsts ieņēmumu administrēšanas organizāciju struktūras veidošanas un uzturēšanas prakse visā pasaulē liecina, ka viens no efektīvākajiem risinājumiem organizācijas stila un augstas pakalpojumu kvalitātes standartizēšanā un izmaksu samazināšanā ir procesu vadības centralizācija, veidojot viena līmeņa organizāciju,» norāda Repše.

Saskaņā ar 2009. gada budžeta grozījumiem VID budžets jau ir samazināts — atlīdzībai 31,64% apmērā, savukārt precēm un pakalpojumiem — 44,11% apmērā.