Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Florbola federācija nesatraucas par alternatīvā čempionāta rašanos

Latvijas Florbola federācija (LFF) nesatraucas par iespējamu alternatīvā čempionāta rašanos un uzskata, ka tajā noteikti nespēlētu virslīgas klubu pamatsastāvi, sarunā ar aģentūru LETA izteicās LFF prezidents Ilvis Pētersons.

«Man ir informācija tikai tik, cik medijos lasīju, bet vairāk neko nezinu,» pastāstīja Pētersons.

Jau ziņots, ka biedrība «Florbolazinas.lv» šogad vēlas izveidot «Triobet» florbola līgu, dalībai kurā aizvadītajā nedēļas nogalē bija pieteikušās

desmit komandas.

Starp pieteikumus iesniegušajiem klubiem ir piecas Latvijas čempionāta virslīgas komandas, kas savu apņemšanos startēt čempionātā izteica jau iepriekš, - «Talsi», «Ķekava», «Pārgauja», «Lielvārde» un «Rīga». Tāpat dalībai «Triobet» florbola līgā pieteicies arī klubs «Jūrmala» un trīs komandas, kuras iepriekš piedalījās Rīgas čempionātā, - «Ropaži», «Latvijas Universitāte» un «Devils United». Kā «tumšais zirdziņš» turnīrā piedalīsies komanda «Spuņciems».

Vēlmi startēt «Triobet» florbola līgā izteikušas vēl vairākas komandas, starp kurām ir arī daži Latvijas čempionāta augstākās līgas klubi, taču pašlaik vēl tiek meklēts finansējums startam līgā. Tādēļ komandas ir lūgušas vēl nedaudz laika pārdomām, un organizētāji nolēma dot klubiem vēl divas nedēļas laika pieteikumu iesniegšanai, pagarinot to līdz 14.augustam.

«Mēs par to nesatraucamies, un nezinu, cik nopietna šī līga varētu būt, jo komandām primārais jebkurā gadījumā būs Latvijas čempionāts,» teica Pētersons. «Pie mums būs 25 līdz 30 spēles, un, ja spēlētāji vēl tikpat spēļu vēlas aizvadīt arī otrā čempionātā, tad viņiem ir jākļūst par profesionāļiem.»

«Latvijas čempionātā spēlētājiem ir vārti uz izlasi, bet tā līga būs komercpasākums un blakus turnīrs,» uzsvēra Pētersons, norādot, ka Latvijas čempionātā balvu fonds pat ir lielāks par jauno čempionātu. «Virslīgas uzvarētājiem mēs atlaižam nākamā gada čempionāta dalības naudu, kas ir 1100 lati. No dalības naudas 50% apmērā tiek atbrīvotas arī pirmās un otrās līgas spēcīgākās komandas.»

Savukārt dalības maksa «Triobet» florbola līgā ir 500 latu, bet daļa no šīs summas komandām tiks atgriezta florbola inventāra veidā. Tāpat līgas vadība apņēmusies pilnībā segt spēļu tiesāšanas izdevumus. Tāpat komandām būs iespējas cīnīties par balvu fondu, kas būs 2000 eiro.

Pētersons uzskata, ka virslīgas komandas, kas spēlēs arī otrā līgā, tajā piedalīsies ar otro sastāvu.

Jau ziņots, ka dalībai nākamās sezonas Latvijas čempionātā pašlaik ir pieteikušās 11 komandas - Stalbes «Pārgauja», «RTU/Inspecta», igauņu Jegevas «Tahe», «Rubene», līgas jaunpienācējas «Ulbroka» un «Rīga», čempioni Cēsu «Cel Tik/Lekrings», «Ķekava», “Valmiera» un Liepājas «Kurši».

Savukārt finansiālajās grūtībās nonākušās «Lielvārde» un pagājušās sezonas vicečempionu «Talsi» komandas pagaidām savu līdzdalību vēl nav apstiprinājušas, tomēr, iespējams, ka tas notiks. Kā izteicās Pētersons, vēl mazāka iespēja, ka nākamajā sezonā Latvijas čempionātā spēlēs «Rīgas lauvas» komanda.