Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uģis Gross gatavs F-1 uz ūdens posmam Sanktpēterburgā

Nedēļas nogalē Sanktpēterburgā, Ņevā, iepretim Ermitāžai, notiks pasaules čempionāta trešais posms
F-1 uz ūdens. Krievijā šāda līmeņa sacensības tiks aizvadītas astoto reizi, savukārt Latvijas pilotam Uģim Grosam («Zepter Team») Sanktpēterburgā vēl nav nācies braukt.

Pēc otrā posma Somijā iznācis gandrīz divus mēnešus ilgs pārtraukums, taču Uģis šo laiku pavadījis lietderīgi — vēl jūlija beigās pabijis Gvido Kapelīni treniņu bāzē Itālijā. «Speciāli izlikām tādu sešu boju distanci, kāda būs Sanktpēterburgā, un trenējāmies. Itālieši jau teica, ka nobraucu ļoti labi, bet tad jau sacīkstēs redzēsim. Katrs aplis būs gandrīz 2500 metru garš», stāsta Uģis Gross.

«Pats Sanktpēterburgā mačos neesmu braucis, bet varētu būt nedaudz līdzīgi Rīgai, tur tāpat ir betona apmales, un ūdens atskalosies no tām un sitīs viļņus. Man jau patīk — jo grūtāk, jo labāk.»

Latvijas F-1 pilotam sarežģīti apstākļi tiešām varētu nāk par labu, citādi vairāk izpaužas dažu konkurentu tehniskais pārsvars. Gross vēl piebilst: «Visi, kas cīnās par pirmo sešnieku, faktiski brauc ar pilnīgi jaunām šā gada izlaiduma laivām. Mana DAC laiva jau ir krietni vecāka, un nav tādas rocības, lai šajos laikos tiktu pie jaunas.»

Sportists kopā ar «Zepter Team» mehāniķiem Itālijā vēlreiz izmēģinājis abus sacīkšu dzinējus, un pašlaik viss esot kārtībā, kaut garantēt tehniskajā sporta veidā neko nevar. Itālijā trenējušies arī citu valstu piloti.

Piektdien Sanktpēterburgā sportistu laivām tiks veikta tehniskā komisija, bet pati nedēļas nogale atkal būs ļoti saspringta. Divās dienās jāaizvada divi sacīkšu braucieni, pirms tam vēl brīvie treniņi un kvalifikācija. Liela slodze pilotiem un mehāniķiem, toties jo interesantāk skatītājiem.

Par uzvaru sacīkšu braucienā pilots iegūst 20 punktus, 2. vieta dod 15, 3. — 12 punktus, un tā līdz vienam punktam par 10. vietu. Maksimāli sacīkšu braucienā var startēt 24 piloti, kopumā sezonā ir astoņi posmi jeb 16 atsevišķas sacīkstes.

Trīs reizes Krievijā uzvarējis Uģa Grosa komandas biedrs Gvido Kapelīni, taču pērn pirmais bija zviedrs Jūnass Andersons. Uģis Gross šogad pēc divos posmos aizvadītajiem četriem sacensību braucieniem kopvērtējumā ir 10. vietā, augstākais sasniegums ir 6. vieta Portugāles posmā.