Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lieģis nav domājis, kas notiktu, ja Latvija aizietu no Afganistānas

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis uzsvēra, ka Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem jāturpina dalība starptautiskajā operācijā Afganistānā. Viņš arī atzina, ka nemaz nav domājis par sekām gadījumā, ja Latvija dalību šajā misijā pārtrauktu.

Jautāts, kādas būtu sekas, ja Latvija pārtrauktu dalību Afganistānas operācijā, ministrs atzina: «Es tik tālu faktiski neesmu skatījies, jo mēs misiju turpināsim. Tā ka nav jautājumu par sekām. (..) Mēs kā NATO dalībvalsts ne tikai ņemam no organizācijas, mēs arī dodam. Lai uzturētu šo līdzsvaru, jāpiedalās arī operācijā.» Viņš norādīja, ka Latvijas dalība NATO «nav brīvbiļete» un «par drošību jāmaksā».

Lieģis gan noliedza, ka Latvijai draudētu izslēgšana no NATO, ja tā neturpinātu misiju Afganistānā. «Tādas lietas nevar notikt, jo tā [dalība Afganistānas operācijā] ir mūsu pašu izvēle. Kā zināms, mēs vairs nepiedalīsimies ne operācijā Kosovā, ne operācijā Bosnijā un Hercegovinā.»

Nav izskatīta arī iespēja samazināt Afganistānā dienošo Latvijas kareivju skaitu. Aizsardzības ministrs ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru ceturtdien vienojies, ka Latvija nākamgad turpinās misiju tajā pašā apjomā kā patlaban — ar 164 karavīriem.

Lieģis arī uzsvēra, ka Latvijā aizsardzības jomai vairs nevar samazināt budžetu. «Ja vēl vairāk ņemam no aizsardzības budžeta, mēs pārkāpjam «sarkano līniju». Tad, iespējams, Nacionālie bruņotie spēki nespēs veikt pamatfunkcijas — teritoriālo, jūras un gaisa aizsardzību.» Tajā pašā laikā Aizsardzības ministrijas prioritāte ir līdzdalība Afganistānas misijā, uzsvēra Lieģis.