Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noslēdz sešus līgumus par daudzdzīvokļu māju siltināšanu

Ekonomikas ministrijā ceturtdien noslēgti pirmie seši līgumi ar četrām pilnvarotajām personām no Valmieras, Talsiem, Liepājas un Ventspils par daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektu īstenošanu. Eiropas Savienības un valsts līdzfinansējuma apmērs šiem projektiem ir 261 281 lats.

Plānots, ka daļa ēku siltināšanas darbi šajās mājās varētu tikt pabeigti jau šī gada novembrī, kas nozīmē, ka māju iedzīvotāji jau ar šo ziemu varēs dzīvot siltos dzīvokļos ar augstu komfortu un mazāk maksās par apkuri, informē Ekonomikas ministrijā.

«Ar šīs programmas palīdzību mēs sasniedzam trīs mērķus – mēs palielinām mūsu enerģētisko neatkarību, jo patērējam mazāk enerģiju, kas tiek ražota no Krievijas dabasgāzes. Otrs mērķis, ko sasniedzam, ir dzīvojamo māju renovēšana, to vērtības vairošana, kas vienlaikus arī uzlabo iedzīvotāju dzīves apstākļus un komforta līmeni. Un treškārt tās ir investīcijas mūsu ekonomikā; tās ir darba vietas un pasūtījumi mūsu būvniekiem,» pirms līgumu parakstīšanas uzsvēra ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL).

Savukārt, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras direktors Valdis Blome norādīja, ka «līgumus slēdz divas puses – valsts un iedzīvotāju pilnvarotā persona, bet labumu gūs arī citas ieinteresētās grupas. Tomēr galvenie ieguvēji ir daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iemītnieki. Viņu un pilnvaroto personu pozitīvā sadarbība kalpos par piemēru nākamajiem projektu īstenotājiem.» Aģentūra plāno jau tuvākajā laikā slēgt līgumus ar pārējiem 1.kārtā apstiprinātajiem līdzfinansējuma saņēmējiem.

Lai atvieglotu iedzīvotāju pieteikšanos aktivitātei un līdzfinansējuma saņemšanai, Ekonomikas ministrija, sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un projektu iesniedzējiem, pastāvīgi strādā pie nosacījumu un procedūras vienkāršošanas. Jau ir atcelta virkne projektu pieteikumu iesniegšanu ierobežojošu faktoru – maksimālā finansējuma limits, energoaudita novērtēšanas kārtība.

EM sagatavojusi arī priekšlikumus Finanšu ministrijai saistībā ar paredzamajiem grozījumiem likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli», paredzot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus energoefektīvo ēku īpašniekiem.

EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktors Gatis Ābele informēja, ka ministrija dara visu, lai bez kavēšanās īstenotu saņemtos priekšlikumus.

Jāpiezīmē, ka ar katru projektu atlases kārtu pieaug interese par programmu un pieaug aktivitāte pašvaldību būvvaldēs, kā arī dzīvokļu īpašnieku starpā, organizējot kopsapulces ar mērķi vienoties par siltināšanu.