Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«BMW-Sauber» kavē jaunā Konkordijas līguma parakstīšanas termiņu

Joprojām neviena kompānija nav izteikusi konkrētu vēlmi iegādāties Pirmās formulas (F-1) komandu «BMW-Sauber», tāpēc tā vēl arvien nav parakstījusi jaunu piekrišanas līgumu, kas pazīstams kā Konkordijas līgums, ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA). Komanda pēc šīs sezonas izstāsies no F-1 pasaules čempionāta, tomēr BMW uzņēmums cerēja komandu pārdot. Šobrīd jau 12 komandas ir parakstījušas vienošanos, kas iepriekšējos mēnešos apdraudēja F-1 čempionāta nākotni.

FIA Vācijas koncernam deva laiku līdz 5.augustam, lai pieņemtu galīgo lēmumu par līguma parakstīšanu, tomēr tas joprojām nav noticis. Kā izteicās «BMW-Sauber» komandas vadītājs Mario Tīsens, komanda pašlaik Konkordijas līgumu nevar parakstīt, jo tai nav bijis pietiekoši laika, lai atrastu jaunu investoru. «Mūsu tuvāko nedēļu mērķis ir kopā ar ieinteresētajām pusēm un Peteru Zauberu [bijušo komandas īpašnieku, kuram joprojām pieder 20 procenti komandas akciju] atrast labāko risinājumu,» izteicās Tīsens.

Gan FIA, gan F-1 komanda piekritusi vēl kādu laiku gaidīt galējo «BMW-Sauber» komandas lēmumu.

Jau ziņots, ka «BMW-Sauber» par savu izstāšanos no F-1 čempionāta paziņoja 29.jūlijā, savukārt Konkordijas līgums tika parakstīts 1.augustā.

«BMW-Sauber» vienības piloti, vācietis Niks Haidfelds un polis Roberts Kubica, kuri pagājušajā F-1 čempionāta sezonā kopā sakrāja 135 punktus, konstruktoru kausa izcīņā nodrošinot komandai trešo vietu, šogad aizvadītajos desmit posmos tikuši tikai pie astoņiem punktiem.

Jaunā Konkordijas vienošanās, kuras termiņš ir 2012.gada 31.decembris, ir kā turpinājums 1998.gadā noslēgtajam līgumam. Komandas, kas pieteikušās F-1 čempionātam, ir gatavas samazināt savus tēriņus līdz 90.gadu sākuma līmenim.