Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis cer pārvarēt starppartiju konfrontāciju

Premjers Valdis Dombrovskis (JL) cer, ka tuvāko dienu sarunu laikā par veselības nozares budžetu izdosies pārvarēt starppartiju konfrontāciju un diskusijas ievirzīt konstruktīvā gultnē, jo konfrontācija nevirza tuvāk problēmu risinājumam.

Ministru prezidents šorīt intervijā Latvijas Radio atzīmēja, ka līdzekļi veselības nozarei ir meklējami divos virzienos - nozares iekšienē un Pasaules Bankas finansējumā sociālās drošības spilvena ietvaros. Papildus pieejamo summu Dombrovskis gan nevarēja nosaukt, jo darbs pie līdzekļu apguves esot tikai sācies.

Politiķis atkārtoti pauda viedokli, ka Tautas partijas atteikšanās no veselības ministra amata būtu bēgšana no problēmām. Pašlaik nekādus citus ministra amata kandidātus premjers neesot vērtējis, jo cer, ka vienošanās tomēr būs iespējama.

Taujāts par valdības stabilitāti, Dombrovskis sacīja, ka nevēloties izdarīt spekulācijas par šo tematu, gan atzīstot, ka nākamā gada budžets taps smagi, tāpēc partijām būs nepieciešama politiskā griba to pieņemt.

Premjers uzskata, ka kopumā koalīcijā valda konstruktīvas attiecības, izņemot ar Tautas partiju, ar kuru pa laikam uzvirmo domstarpības.

Pēc Dombrovska vārdiem, lielā labējo partiju sadrumstalotība nenāk par labu, tāpēc ir sāktas sarunas par partiju apvienības veidošanu uz nākamjām Saeimas vēlēšanām. Pirmās sarunas ir sāktas ar «Pilsonisko savienību». Šīs sarunas vēl esot agrīnā stadijā, tāpēc par jauniem līderiem apvienībā esot pāragri runāt.