Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eskluzīvā pensionāru ciematā dzīvo tikai viens iemītnieks

Kādā ekskluzīvā Lielbritānijas ciematā bagātiem pensionāriem dzīvo viens vienīgs iemītnieks - 86 gadus vecs pensionēts šoferis.

Less Haringtons bija meklējis klusu vietu, kur pavadīt mūža nogali, taču pat viņš gribētu redzēt lielāku rosību vairāk nekā 55 pensionāriem paredzētajā Hombridžas ciematiņā, kur viņš ievācās 2007.gada oktobrī. Taču, neskatoties uz viesnīcas restorāna stila ēdināšanu, dārznieka, šofera un veļas mazgātājas pakalpojumiem, neviens cits viņam nav pievienojies. «Šeit ir jauki,» sacīja Haringtona kungs. «Taču es gribētu, lai man būtu kādi kaimiņi, ar ko papļāpāt. Man patīk draugi un kaimiņi.»

Ciematiņš pensionāriem tirdzniecības pilsētas Vitemas nomalē 1873.gadā tika būvēts kā nespējnieku un bērnu patversme, kas tika slēgta 2003.gadā. Attīstītāji iztērēja vairāk nekā sešus miljonus britu mārciņu (aptuveni piecus miljonus latu), lai sarkano ķieģeļu ēku kompleksu pārbūvētu par mājām ar pilnībā aprīkotām virtuvēm, vannas istabām, paklājiem un dažādiem pakalpojumiem, ieskaitot menedžera iknedēļas vizīti.

Taču finanšu krīzes skartajā pasaulē apartamentu cenas pensionāriem acīmredzot šķiet par lielu - vienas guļamistabas dzīvoklis Hombridžas ciematiņā maksā 230 000 britu mārciņu (190 000 latu), bet par trīs guļamistabām pensionāriem jāšķiras no vairāk nekā pusmiljona mārciņu (aptuveni 430 000 latu).

Kā vēsta britu tabloīds «The Sun», attīstītāji plāno atkāpties no sākotnējās koncepcijas un sākt piedāvāt mājas cilvēkiem, kas ir jaunāki par 55 gadiem.