Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti: Kurzemes slimnīcām apvienības ir nepieciešamas

Lai veicinātu Kurzemes reģiona slimnīcu turpmāko attīstību, slimnīcām ir nepieciešams veidot apvienības, apmeklējot šī reģiona slimnīcas, secinājuši Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.

Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP) uzsver, ka situācija ir saspringta un sarunas par iestāžu turpmāko nākotni jārisina nekavējoties, organizējot šo iestāžu darbu atbilstoši esošajai situācijai.

Stāvoklis dažādās slimnīcās ir atšķirīgs, piemēram, Ventspils slimnīca ir sakārtota un joprojām saglabā tās reģionālo nozīmi, savukārt daudz satraucošāka situācija ir Talsu pusē, atzīst Barča, tāpēc Talsu slimnīca jau ir uzsākusi sarunas ar Ventspils un Kuldīgas slimnīcām par iespējamu apvienības veidošanu.

Pēc slimnīcu apmeklējuma trešdien, 12.augustā, komisija plāno uz sarunu aicināt Veselības ministrijas (VM) vadību un ierēdņus, lai viestu vismaz kaut kādu skaidrību par veselības aprūpes nākotni, informē komisijas priekšsēdētāja.

Komisija vēlas viest skaidrību par gaidāmajiem grozījumiem veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kā arī par jaunā māsterplāna būtību.

Uz sēdi tiks aicināti arī Kurzemes reģiona pašvaldību un slimnīcu pārstāvji, lai vienotos par tālāko rīcību katras konkrētās slimnīcas gadījumā.

Kā ziņots, «deputāti dodas uz slimnīcām, jo esam saņēmusi satraucoši daudz vēstuļu gan no slimnīcu vadītājiem un mediķiem, gan pacientiem. Cilvēki ir neziņā, kas notiks ar medicīnu reģionos, jo valsts finansējuma samazinājums slimnīcām ir dramatisks. Esot uz vietas slimnīcās, meklēsim iespējas slimnīcu apvienību veidošanai, jo tas ir veids, kā katrā slimnīcā saglabāt kvalitatīvākos pakalpojumus», uzsver komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Jūlijā komisija jau apmeklējusi slimnīcas Preiļos, Balvos, Alūksnē, Smiltenē, Ludzā, Aizkrauklē un Rēzeknē, kā arī Latgales novada rehabilitācijas centru «Rāzna», savukārt šonedēļ deputāti tikās ar Tukuma, Talsu, Kuldīgas, Ventspils un Liepājas pašvaldību un slimnīcu pārstāvjiem, kā arī viesojās sociālās aprūpes centrā «Piltene».