Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija atbrīvo no ieslodzījuma leģendāro vilcienu aplaupītāju Bigsu

Piektdien no ieslodzījuma tika atbrīvots smagi slimais leģendārais vilcienu aplaupītājs Ronijs Bigss.

Bigsam, kurš sestdien kļūst 80 gadus vecs un šobrīd atrodas slimnīcā, tika izsniegts dokuments ar viņa priekšlaicīgās atbrīvošanas nosacījumiem.

Tieslietu ministrija apstiprināja, ka cietuma uzraugi, kas līdz šim Bigsu pieskatīja Noričas slimnīcā, atstājuši savu posteni.

Ceturtdien Lielbritānijas tieslietu ministrs Džeks Strovs pavēstīja, ka lēmums par Bigsa atbrīvošanu pamatots ar medicīniskiem apsvērumiem, jo viņa veselības stāvoklis turpina pasliktināties un atlabšana nav gaidāma.

Kā jau ziņots, vēl tikai jūlija sākumā Strovs noraidīja Bigsa apžēlošanas lūgumu, norādot, ka vilciena aplaupītājs ir «pilnībā nelabojams».

Strovs piebilda, ka 30 gadu laikā, kurus Bigss pavadījis, izvairoties no soda izciešanas pēc bēgšanas no cietuma 1965.gadā, viņš «nekaunīgi flirtējis ar medijiem».

Bigss par tā saukto lielo vilciena aplaupīšanu, kas tika pastrādāta 1963.gadā, tika notiesāts uz 30 gadiem cietumā.

«No 30 piespriestajiem gadiem Bigsa kungs izvēlējās izciest tikai vienu gadu, līdz pieņēma personisku lēmumu pastrādāt vēl vienu noziegumu un izbēgt no cietuma, 35 gadus ceļojot pa ārzemēm un izvairoties no notveršanas, vienlaikus nekaunīgi flirtējot ar medijiem,» teikts Strova jūlija paziņojumā. «Ja viņš būtu pakļāvies savam spriedumam, viņš jau pirms daudziem gadiem būtu brīvs cilvēks.«

Bigsa veselības stāvoklis ir nepārtraukti pasliktinājies, kopš viņš 2001.gadā padevās Lielbritānijas policijai pēc vairāk nekā 36 gadus ilgas bēguļošanas.

Bigss bija viens no 15 vīru grupas locekļiem, kas 1963.gada augustā ceļā no Glāzgovas uz Londonu apstādināja nakts vilcienu, nežēlīgi piekaujot tā vadītāju. Laupītāji tika aplenkti, un Bigsam piesprieda 30 gadus cietumsoda, taču viņš no Londonas Vandsvortas cietuma aizbēga jau pēc 15 mēnešiem.

Viņa bēgšanas ceļš gāja caur Spāniju, kur viņam tika veikta plastiskā operācija, uz Austrāliju, Argentīnu un Brazīliju, kur visaptveroša izdošanas līguma trūkuma dēļ viņš varēja dzīvot mierīgi. Un fakts, ka viņa 19 gadus vecā draudzene - striptīza dejotāja Raimunda de Kastro - gaidīja bērnu, nozīmēja, ka saskaņā ar Brazīlijas likumiem viņu nevarēja izsūtīt.

Bigss ir pilnībā izputējis, neskatoties uz viņa daļu - 147 000 sterliņu mārciņu - no kopējā laupījuma 2,6 miljonu mārciņu apmērā. Pēc pašreizējām cenām, laupīšanā iegūtās naudas vērtība ir aptuveni 10 reizes lielāka, un šī laupīšana tajā laikā bija rekords.

Pēc vairākām triekām Bigss ir kļuvis daļēji paralizēts un nespēj runāt.