Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļu satiksmes noteikumus visvairāk neievēro gājēji Rīgā

Rīgas reģionā visnepaklausīgākie gājēji ir Rīgā, liecina Rīgas reģiona pārvaldes (RPP) apkopotie dati par gājēju izdarītiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Kā aģentūru LETA informēja RRP Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava, šogad līdz 4.augustam Rīgas reģionā fiksēti 8220 gājēju pārkāpumi, no tiem 7485 reģistrēti Rīgā. Pagājušajā gadā šajā pašā laika posmā Rīgas reģionā reģistrēti 7004 gājēju izdarīti pārkāpumi, no tiem 6068 bija veikti galvaspilsētā.

Arī Jūrmalā ir salīdzinoši liels gājēju-pārkāpēju skaits, turklāt pārkāpumu skaits tāpat kā Rīgā ir pieaudzis. Pērn laikā no 1.janvāra līdz 4.augustam Jūrmalā reģistrēti 160 gājēju pārkāpumi, bet šogad jau 344.

Kā novēroja aģentūra LETA, pēdējā laikā Kārtības policijas darbinieki Rīgas centrā īpaši aktīvi vēro, vai gājēji ievēro noteikumus, galvenokārt, vai viņi ielu šķērso pie atļautā luksofora signāla.

Pildava atzīst, ka policija veic darbu nepārtraukti, taču ik pa laikam konkrētam pārkāpumu veidam tiek pievērsta īpaša uzmanība, kad uz ielām vairāk tiek kontrolēts, kā cilvēki ievēro ceļu satiksmes noteikumus.