Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers pārliecināts, ka politiski represētie tiks galā ar šodienas grūtībām

«Šis ir grūtākais gads kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, taču esmu pārliecināts, ka jūs tiksiet galā arī ar šīm grūtībām,» uzrunājot politiski represētos salidojumā Ikšķilē sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

«Šogad aizrit 70 gadu, kopš Molotova-Rinbentorpa pakta, - tās dienas, kad tika ielikts sākums 50 traģiskajiem okupācijas gadiem, kuru vēstures daļa esat jūs,» teica Zatlers.

«Esmu aizdomājies par vārdu, kas ir politiski represētie. Vai jūs bijāt kādi politiskie cīnītāji? Es uzskatu, ka ne. Visi represētie bija godīgi cilvēki, kas kalpoja savai tautai un valstij. Šo jēdzienu ieviesa sveša vara, praktiski tas bija genocīds pret latviešu tautu,» savā uzrunā teica Zatlers.

Kā sacīja Valsts prezidents, šodien «ir grūti laiki, bet jums tad nebija vieglāk. Tās grūtības jūs pārvarējāt ar mīlestību pret savu tautu. Šodien šeit jūs esat kuplā skaitā. Jums ir jābūt kā piemēram jaunajiem cilvēkiem, parādot, kāpēc mums ir vajadzīga Latvijas valsts.«

Zatlers novēlēja politiski represētajiem pārvarēt šodienas grūtības.

Salidojumā Ikšķilē sapulcējušies vairāk nekā 300 politiski represēto.

Jau ziņots, ka pēc salidojuma oficiālās daļas būs koncerts, ko sniegs Valmieras politiski represēto vīru koris «Baltie bērzi» un solists Jānis Sproģis. Pēc koncerta pasākuma dalībnieki dosies uz tuvējo pļaviņu, kur viņus sagaidīs grupa «Zeļļi». Pārtraukumos būs brīvais mikrofons.

Sarīkojumā dežurēs specializētā ātrās palīdzības brigāde no medicīnas sabiedrības «ARS». Tiek solīts arī mikroautobuss, kas būs Ikšķiles dzelzceļa stacijā pretī uz katru tajā laikā ienākošo vilcienu un aizvedīs līdz estrādei. Kā katru gadu, būs arī bufetes.