Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

1.pusgadā licences anulētas 11 darbā iekārtošanas uzņēmumiem

Šā gada pirmajā pusē 11 darbā iekārtošanas uzņēmumiem anulētas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piešķirtās licences darbā iekārtošanas pakalpojumu sniegšanai, aģentūru LETA informēja NVA.

Kā ziņo NVA, kopumā pirmajā pusgadā saņemtas 15 sūdzības par licencētajiem komersantiem, bet policijai aģentūra rakstījusi aptuveni 20 vēstules saistībā ar nelicencētu komercdarbību.

Patlaban NVA izsniegusi licences 72 firmām, kas piedāvā iekārtot darbā gan Latvijā, gan ārvalstīs. NVA uzsver, ka darba meklētājiem pirms līguma parakstīšanas un jebkādas naudas iemaksas jāpieprasa, lai komersants uzrāda NVA izsniegto licenci, un pie līguma parakstīšanas jāskatās, kas ir uzņēmuma paraksta tiesīgā persona, lai tā nebūtu sekretāre vai biroja administrators, vai citas personas, kas nav uzņēmuma vadītājs.

Tāpat NVA arī informē, ka licencēta darbiekārtošanas firma nav tiesīga darba meklētājam noteikt maksu par sniegtajiem darbiekārtošanas pakalpojumiem. Maksa pieļaujama tikai par iekārtošanai darbā nepieciešamo dokumentu sagatavošanu un to noformēšanu, transporta izdevumiem, veselības apdrošināšanas izdevumiem. Šādu maksājumu apmērs un izlietojums jānosaka starp licencēto firmu un darba meklētāju noslēgtajā līgumā par darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanu.

Kā ziņots, pieaug krāpšanu skaits saistībā ar iekārtošanu darbā. Pēdējos mēnešos šādi krāpnieki sarosījušies jo īpaši.