Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Mazā Lasvegasa» Rīgā var būt izdevīga atsevišķiem uzņēmējiem

Plāns Rīgā izveidot tā saukto mazo Lasvegasu var būt izdevīgs atsevišķiem uzņēmējiem, turklāt tiem, kas atvēlējuši dāsnus ziedojumus Rīgas domē iekļuvušajām partijām, pirmdien ziņo laikraksts «Dienas Bizness».

Nevar izslēgt, ka viens no ieguvējiem varētu būt Zaķusalas attīstītājs SIA «Zaķusala Estates». Par Zaķusalu kā azartspēļu konsolidēšanas vietu Rīgā spriests jau 2005. gadā. Pavisam nesen Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) šo ideju publiskajā telpā reanimēja, konkrētas vietas gan nenosaucot.

Ideja esot tikai iedīglī un nekādi lēmumi un projekti netiekot gatavoti, laikrakstam apliecināja mēra preses sekretāre Anna Kononova. Tomēr pašvaldībai esot jādomā, kā piesaistīt investīcijas, nodrošināt naudas un tūristu plūsmu un kādēļ gan neizmantot faktu, ka kaimiņvalstīs azartspēles ir faktiski aizliegtas.

«Zaķusala Estates» valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Pevko, vaicāts, vai Zaķusalā varētu attīstīties azartspēles, šādu iespēju pieļāva.

Patlaban «Zaķusala Estates» īpašnieku sarakstā (puse kapitāldaļu pieder «Merks») pazīstamā uzņēmēja Viestura Koziola vārds vairs nav lasāms, viņš bijis cieši saistīts ar šo projektu.

Laikraksts jau ziņoja, ka pērn Koziola (bija 33.33%) un Norvēģijas kompānijas Urban «Development Group» (bija 16.67 %), kas iepriekš bijušas iesaistītas vairākos citos ar Koziolu saistītos nekustamā īpašuma attīstības projektos, vietā nāca cita Norvēģijā reģistrēta kompānija «Tritan Group», ar kuru Koziolam arī bijusi cieša saistība.

Ar «Tritan Group» iepriekš bijis saistīts arī Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). Viņa vārds rodams arī «Zaķusala Estates» vēsturisko īpašnieku sarakstā līdzās vairākiem uzņēmējiem, arī Guntim Indriksonam. Koziols pirms šīm pašvaldību vēlēšanām Rīgas vicemēra Aināra Šlesera veidotajai LPP/LC ziedoja 18 tūkstošus latu.

Par azartspēļu nozarē strādājošo ieinteresētību šī biznesa attīstībā Rīgā liek domāt arī 18 tūkstošu latu ziedojums, kas LPP/LC kasē pirms vēlēšanām ieripoja no Jāņa Dāvja kabatas.

Lai gan par azartspēļu biznesa celmlauzi Latvijā dēvētais Dāvis savas spēļu zāles pārdevis, pievēršoties televīzijas veiksmes spēlēm, viņa ietekme šajā biznesā nekad nav zemu vērtēta, norāda laikraksts.